| شنبه 30 تیر 1397     
سفارشی سازی
   EN
 
 
    
  
 
 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شادگان- به منظور غنی سازی تالاب شادگان از آبزیان با ارزش غذائی مفید و حفظ تنوع زیستی آبزیان تالابی و جلوگیری از کاهش جمعیت زیستی ماهیان بومی تالاب امسال بیش از ده میلیون بچه ماهی در تالاب بین المللی شادگان رهاسازی شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان،  در سال جاری و تا پایان مردادماه در مجموع بیش از ده میلیون قطعه بچه ماهی تالابی در تالاب شادگان رهاسازی گردید.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شادگان در این خصوص گفت: به منظور غنی سازی تالاب شادگان از آبزیان با ارزش غذائی مفید و حفظ تنوع زیستی آبزیان تالابی و جلوگیری از کاهش جمعیت زیستی ماهیان بومی تالاب امسال تعداد بیشتری از بچه ماهی در مقایسه با سال گذشته در تالاب رهاسازی گردید.

فقیه با اشاره به اهمیت بارورسازی تالاب در حوزه آبزیان گفت: وفق وظایف سازمانی اداره کل شیلات خوزستان همه ساله با نظارت محیط زیست عملیات رهاسازی بچه ماهی های بومی در تالاب صورت می گیرد .

وی افزود: امسال برنامه رهاسازی در سه منطقه شیرین تالاب شادگان یعنی دابوهیه، صراخیه و رگبه انجام گرفته شد که در مجموع در 15 مرحله از ابتدای خرداد تا پایان مرداد توسط اداره کل شیلات خوزستان انجام پذیرفت.

فقیه در پایان خاطر نشان کردند برنامه غنی سازی تالاب شادگان از آبزیان برغم خشکسالی های اخیر و کاهش رژیم آبی تالاب شادگان لیکن همچنان مستمر و پابرجاست تا حداقل از نظر جمعیت ماهیان شاهد تغییرات نامطلوبی نباشیم.

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: چهار شنبه 29 شهریور 1396     بازدید ها: 181     دسته: اخبار     
 

 


اداره کل حفاظت  محیط زیست استان خوزستان
Departement Of Environment
   تماس با ما
   اهواز :بلوار گلستان نرسیده به پنج طبقه
        سازمان آب و برق-انتهای خیابان آذین  
       

    تلفن : 70-33737769
    فکس : 33737772
    سروش : khzdoe@
    ایمیل : info@khzdoe.ir
    

  قوانین و مقررات
  کارگروه ها و جلسات
  مقالات تخصصی
  اداره محیط زیست شهرستانها
  اخبار و رویدادها
  آخرین پروژه ها

  شکایات
  گالری تصاویر
  خدمات دولت الکترونیک
  آموزش و مشارکت های مردمی
  مناطق حفاظت شده
  مناطق شکار ممنوع

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه