| شنبه 30 تیر 1397     
سفارشی سازی
   EN
 
 
    
  
 
 

مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان-ساماندهی صنایع فاقد مجوز زیست محیطی در مرکز شهر با همکاری شهرداری انجام می شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان -سه شنبه 18 مهر ماه  نشست مشترک شهردار جدید کلانشهر اهواز  با مدیر کل حفاظت محیط زیست استان انجام شد.

منصور کتاباف شهردار جدید اهواز هدف از این نشست را بهره مندی از قوانین، رهنمودهای زیست محیطی در مدیریت کلاشهر اهواز در دوره جدید و همچنین موضوعات مهمی در حوزه شهری مدیریت پسماندهای شهری، صنعتی و بهداشتی  عنوان نمود و گفت: کارهای خوبی در دوره قبلی شروع شده بود که متاسفانه به خوبی دنبال نشد و امروز باید از همان محل چهار سال پیش کار را شروع کنیم که بسیار مشکل است چرا که باید برنامه های جدید داشته باشیم و در بحث فضای سبز شهری نیز باید با احیاء گونه های بومی سازگار با منطقه از یکنواختی فضای سبز خارج شویم و در زمینه رودخانه کارون توجه به ساحل سازی و ادامه ساماندهی ساحل کارون از ورود فاضلاب جلوگیری نموده و در این زمینه نیازمند مشارکت استانداری و مجموعه آب و فاضلاب استان و اهواز هم هستیم .

وی شهر اهواز را شهر با سابقه طولانی دانست و گفت: روزگاری بسیاری از مردم آرزوی سکونت در این شهر را داشتند ولی متاسفانه با بروز مشکلات زیست محیطی در حال حاضر میل به مهاجرت از شهر افزایش یافته است و باید با فراهم آوردن زیر ساخت های رفاهی و زیست محیطی زندگی را برای مردم در این شهر بهتر گردد.

احمد رضا لاهیجان زاده مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان نیز در این نشست ضمن تبریک انتصاب آقای کتاباف بعنوان شهردار جدید اهواز گفت: در حوزه مجموعه قوانین سازمان حفاظت محیط زیست در راستای مدیریت بهتر شهری قوانینی مانند طرح جامع کاهش آلودگی هوا ،قانون هوای پاک ،قانون مدیریت پسماندو... وجود دارد ودر سالهای اخیر تفاهم نامه بین سازمان حفاظت محیط زیست و شورای عالی شهرها که به درستی کلیه وظایف شهرداری ها در حوزه محیط زیست شرح داده شده است و در تلاشیم تا بتوانیم در نشستی مشترک با شورای جدید شهر اهواز مشکلات و راهکارهای علمی وعملی در رفع معضلات زیست محیطی شهر بررسی شود. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع شناسایی صنایع آلاینده در حوزه شهر اهواز به کمک شهرداری اشاره نمود وگفت: باید صنایعی که فاقد مجوزهای زیست محیطی و آلاینده هستد شناسایی و آنها را ساماندهی نموده و در پرداخت عوارض آلایندگی در زمینه بهبود وضعیت شهر اقدام شود .

وی ادمه داد: برای موضوع پسماندهای شهری و تفکیک از مبدا که باید از سال 92 انجام می شد، هنوز اقدامی نشده که باید در این زمینه نیز برنامه داشته باشیم.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان از شهردار جدید کلانشهر اهواز خواستار مشارکت در موضوع نگهداری ایستگاه های سنجش آلودگی هوا شد  و گفت: در بسیاری از شهرهای کشور ایستگاه های سنجش با مشارکت شهر داری نگهداری می شوند .

لاهیجان زاد در بحث حفاظت از رودخانه خواستار تامین محلی در حاشیه رودخانه کا رون با مشارکت شهر داری جهت استقرار نیروهای محیط بان بمنظور جلوگیری از صید غیر مجاز وکنترل ورودی پساب به رودخانه کارون شد.

در این نشست که معاونین دو دستگاه هم حضور داشتند، موضوعاتی چون مرکز پسماند شهر اهواز ، فاضلابهای کارون و  ساماندهی بازارهای محلی در سطح شهر مورد بحث بررسی قرار گرفت.

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: چهار شنبه 19 مهر 1396     بازدید ها: 83     دسته: اخبار     
 

 


اداره کل حفاظت  محیط زیست استان خوزستان
Departement Of Environment
   تماس با ما
   اهواز :بلوار گلستان نرسیده به پنج طبقه
        سازمان آب و برق-انتهای خیابان آذین  
       

    تلفن : 70-33737769
    فکس : 33737772
    سروش : khzdoe@
    ایمیل : info@khzdoe.ir
    

  قوانین و مقررات
  کارگروه ها و جلسات
  مقالات تخصصی
  اداره محیط زیست شهرستانها
  اخبار و رویدادها
  آخرین پروژه ها

  شکایات
  گالری تصاویر
  خدمات دولت الکترونیک
  آموزش و مشارکت های مردمی
  مناطق حفاظت شده
  مناطق شکار ممنوع

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه