| یک شنبه 4 فروردین 1398     
سفارشی سازی
   EN
 
 
    
  
 
 

 مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان- با همکاری سازمان آب و برق خوزستان،آب آشامیدنی جهت آهوان منطقه میشداغ در فصل گرم و خشک سال  تامین می گردد

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان- در جریان بازدید مدیرکل حفاظت محیط زیست استان و معاون امور آب سازمان آب و برق خوزستان از منطقه حفاظت شده میشداغ،  برنامه ریزی جهت جلوگیری از اتلاف آب در اثر سقوط در کانال آب روباز منطقه مورد بررسی قرار گرفت .

در جریان این دیدار، احمد رضا لاهیجان‌زاده مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان، گونه آهوی میشداغ  را از گونه‌های بسیار مهم و نادر جهان عنوان نمود و گفت: حفظ این گونه برای محیط زیست منطقه بسیار مهم است. وی وجود کانال انتقال آب رو باز در منطقه را برای آهوان  یک تهدید عنوان نمود و افزود: این کانال موجب تلف شدن تعدادی از آهوان در سنوات گذشته شده است  و جهت جلوگیری و تکرار این حوادث باید  منابع تامین آب در داخل منطقه دیده شود تا آهوان جهت آب خوردن به سمت کانال نروند  و از مسئولان سازمان آب و برق خواست تا در زمینه تامین آب همکاری لازم را با محیط زیست داشته باشند.

 مصطفی شبه معاون حفاظت و بهره‌برداری منابع آب سازمان آب و برق خوزستان نیز در این بازدید گفت:  برنامه همکاری و مشارکت در حفظ آهوان  منطقه از سال گذشته مورد بررسی و توجه سازمان آب و برق بوده و ما در تلاشیم تا با همکاری محیط زیست در منطقه از نقاطی که بیشترین تلفات را داشته با انتقال آب به داخل منطقه از تلف شدن این گونه های با ارزش جلوگیری شود.

 وی ادامه داد: برای جلوگیری از اینگونه حوادث،  مطالعاتی در خصوص دیوارکشی در محدوده های روباز نیز مورد توجه قرار گرفته است و در جریان این بازدید مقرر شد در دو منطقه آب مورد نیاز به آهوان در فصل خشک منطقه تامین شود .

در این بازدید مقرر شد پروژه تامین آب در مناطق هرچه سریعتر اجرایی شود.

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: شنبه 18 فروردین 1397     بازدید ها: 151     دسته: اخبار     
 

 


اداره کل حفاظت  محیط زیست استان خوزستان
Departement Of Environment
   تماس با ما
   اهواز :بلوار گلستان نرسیده به پنج طبقه
        سازمان آب و برق-انتهای خیابان آذین  
       

    تلفن : 70-33737769
    فکس : 33737772
    سروش : khzdoe@
    ایمیل : info@khzdoe.ir
    

  قوانین و مقررات
  کارگروه ها و جلسات
  مقالات تخصصی
  اداره محیط زیست شهرستانها
  اخبار و رویدادها
  آخرین پروژه ها

  شکایات
  گالری تصاویر
  خدمات دولت الکترونیک
  آموزش و مشارکت های مردمی
  مناطق حفاظت شده
  مناطق شکار ممنوع

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه