| پنج شنبه 2 خرداد 1398     
سفارشی سازی
   EN
 
 
    
  
 
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان- نشست آموزشی پیشگیری و مهار آتش سوزی جنگل و مرتع در شهرستان دزفول به همت اداره حفاظت محیط زیست زیست شهرستان دزفول و اداره پارک ملی دز در تاریخ در محل کتابخانه مخبر دزفول برگزار گردید.

عباس پاپی زاده نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی در این نشست گفت: «ایران از نظر پوشش جنگلی دچار فقر پوشش سبز و جزء کشورهای خشک و نیمه خشک با بارندگی یک سوم جهانی محسوب می شود که وظیفه نسل ما را برای حفاظت از این منابع بیشتر می کند».

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی در خصوص ثبت رودخانه دز به عنوان رودخانه حفاظت شده ملی نیز گفت: این طرح همراه با جنگل های اطراف در حال جمع بندی است».

در ادامه این نشست فرهاد قلی نژاد رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول گفت: «یکی از بحران های محیط زیست کشور آتش سوزی جنگل ها و مراتع محسوب می شود ضمن اینکه زمانی ریزگرد میهمان ناخوانده این استان به شمار می رفت که اکنون به میهمان همیشگی تبدیل شده و وضعیت به گونه ای پیش رفته که باید آمار روزهای عادی و به دور از آلودگی را محاسبه کنیم».

وی در ادامه با بیان اینکه 230 هزار هکتار از جنگل های زاگرس و بلوط در دزفول واقع شده اند گفت: «بیش از پنجاه درصد استان خوزستان تحت پوشش مرتع و بیست درصد استان را جنگل دربرگرفته که بخشی از آن حفاظت شده است. البته برخی آتش سوزی ها با هدف دفع آفت به دنبال سرایت بیماری در جنگل ها به صورت عمدی و کنترل شده صورت می گیرد که البته به ندرت اتفاق می افتد ولی اکثر آتش سوزی ها به علت بی احتیاطی گردشگران، چوپانان و برخی آتش سوزی ها غیر عمدی است».

در آخر  بر ضرورت همکاری کشاورزان، عشایر، گردشگران و جوامع محلی برای اطفاء حریق تأکید و از همکاری پیشین آنها تقدیر کرد.

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: سه شنبه 16 مرداد 1397     بازدید ها: 107     دسته: اخبار     
 

 


اداره کل حفاظت  محیط زیست استان خوزستان
Departement Of Environment
   تماس با ما
   اهواز :بلوار گلستان نرسیده به پنج طبقه
        سازمان آب و برق-انتهای خیابان آذین  
       

    تلفن : 70-33737769
    فکس : 33737772
    سروش : khzdoe@
    ایمیل : info@khzdoe.ir
    

  قوانین و مقررات
  کارگروه ها و جلسات
  مقالات تخصصی
  اداره محیط زیست شهرستانها
  اخبار و رویدادها
  آخرین پروژه ها

  شکایات
  گالری تصاویر
  خدمات دولت الکترونیک
  آموزش و مشارکت های مردمی
  مناطق حفاظت شده
  مناطق شکار ممنوع

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه