| شنبه 4 اسفند 1397     
سفارشی سازی
   EN
 
 
    
  
 
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان - طی گشت و کنترل یگان حفاظت اداره محیط زیست باغملک در اراضی حومه شهر قلعه تل به چند نفر متخلف صید غیر مجاز پرندگان شکاری برخورد نموده که با ساخت کوخه اقدام به صید غیر مجاز پرندگان شکاری می نمودند.
احمد امیری رییس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان باغملک، متخلفین یاد شده غیر بومی شهرستان بوده و از نواحی جنوبی استان به این منطقه عزیمت نموده بودند و تحت عنوان خانه های عشایری در منطقه حضور داشته ولی متاسفانه در قالب خانه های عشایری و دامداری اقدام به صید و قاچاق پرندگان شکاری می نمودند. 
وی افزود:متخلفین مذکور به محض رویت نیروهای اداره محیط زیست باغملک از صحنه متواری گردیده و طی بررسی های صورت گرفته تعداد ۳ بهله دلیجه و ۷ قطعه قمری که به عنوان طعمه جهت صید پرندگان استفاده می نمودند از محل سکونت و کوخه  کشف و تخریب گردید.
امیری ادامه داد:هر ساله و با شروع مهاجرت پرندگان شکاری به مناطق جنوبی کشورمان و استان خوزستان سودجویان  اقدام به ساخت کوخه  و صید این گونه پرندگان می نمایند.
وی گفت:کشور ایران به دلیل تنوع اقلیمی و زیست گاهی یکی از مناطق مناسب برای مهاجرت پرندگان شکاری است و همین موضوع باعث شده که کشورمان در مرکز توجه سو استفاده کنندگان و قاچاقچیان برای مقاصد قوش بازی و دست آموز کردن غیر مجاز پرندگان شکاری باشد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان باغملک گفت:پرندگان شکاری  از راسته شاهین سانان شامل دلیجه، بالابان، بحری و شاهین بیشتر مورد توجه سودجویان قرار دارد که از این بین بالابان، بحری و شاهین به دلیل صید غیر مجاز در خطر انقراض قرار دارند.
لازم بذکر است، کوخه گودالی است به عمق بیش از یک متر که در زمین حفر و سقف آن به صورت قوسی شکل با سوراخ هایی برای دیدن جلو و اطراف پوشانده می شود. در جلوی کوخه سه رشته تور پهن می شود و شخص کوخه نشین با قرار گرفتن در این گودال و طعمه قرار دادن پرندگانی نظیر کبوتر و قمری اقدام به جلب پرندگان شکاری نظیر بالابان، بحری، شاهین و دلیجه کرده و پرنده گرفتار در تور را صید میکنند.

 

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: یک شنبه 01 مهر 1397     بازدید ها: 108     دسته: اخبار     
 

 


اداره کل حفاظت  محیط زیست استان خوزستان
Departement Of Environment
   تماس با ما
   اهواز :بلوار گلستان نرسیده به پنج طبقه
        سازمان آب و برق-انتهای خیابان آذین  
       

    تلفن : 70-33737769
    فکس : 33737772
    سروش : khzdoe@
    ایمیل : info@khzdoe.ir
    

  قوانین و مقررات
  کارگروه ها و جلسات
  مقالات تخصصی
  اداره محیط زیست شهرستانها
  اخبار و رویدادها
  آخرین پروژه ها

  شکایات
  گالری تصاویر
  خدمات دولت الکترونیک
  آموزش و مشارکت های مردمی
  مناطق حفاظت شده
  مناطق شکار ممنوع

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه