| دوشنبه 26 آذر 1397     
سفارشی سازی
   EN
 
 
    
  
 
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت از محیط زیست خوزستان- به مناسبت هفته جهانی حیات وحش و به همت ادارات محیط زیست و میراث فرهنگی شوشتر اولین تور گردشگری طببعی و تاریخی از منطقه حفاظت شده کُرایی با مشارکت پرشور علاقه مندان و انجمن های محیط زیستی شوشتر برگزار گردید.
در این برنامه که با استقبال قابل توجه فعالین محیط زیست، گردشگران و شهروندان همراه بود، روستای تاریخی رهدار و بافت تاریخی روستاهای منطقه و جاذبه های اکوتوریستی منطقه حفاظت شده کرائی، آب بندهای منطقه و پاسگاه محیط بانی کرائی مورد بازدید گردشگران قرار گرفت.
دوربین کِشی با هدف بررسی زوایای مختلف منطقه و مشاهده گونه های مختلف گیاهی و حیات وحش منطقه از دیگر بخش های برنامه امروز بود. در خلال این برنامه نیز نجاتی و چهارمحالی روسای ادارات محیط زیست و گردشگری به بیان توضیحاتی در خصوص جزییات منطقه و بافت تاریخی منطقه پرداختند.

گفتنی است که منطقه حفاظت شده کُرایی با وسعتی بالغ بر ۴۰۰۰۰ از جمله مناطق بکر حوزه محیط زیست شوشتر به شمار می رود که در ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی شوشتر قرار دارد و در سال ۱۳۸۶ به عنوان منطقه منطقه حفاظت شده به مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست پیوسته است.
این منطقه ضمن برخورداری از جاذبه های تاریخی و اکوتوریستی از جمله آثار باستانی متعدد ، دارای پوشش گیاهی متنوع و گونه های شاخص جانوری بوده و تنها زیستگاه پویای گونه قوچ و میش در استان خوزستان به شمار می رود.

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: شنبه 14 مهر 1397     بازدید ها: 80     دسته: اخبار     
 

 


اداره کل حفاظت  محیط زیست استان خوزستان
Departement Of Environment
   تماس با ما
   اهواز :بلوار گلستان نرسیده به پنج طبقه
        سازمان آب و برق-انتهای خیابان آذین  
       

    تلفن : 70-33737769
    فکس : 33737772
    سروش : khzdoe@
    ایمیل : info@khzdoe.ir
    

  قوانین و مقررات
  کارگروه ها و جلسات
  مقالات تخصصی
  اداره محیط زیست شهرستانها
  اخبار و رویدادها
  آخرین پروژه ها

  شکایات
  گالری تصاویر
  خدمات دولت الکترونیک
  آموزش و مشارکت های مردمی
  مناطق حفاظت شده
  مناطق شکار ممنوع

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه