به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان ؛ رئیس و کارشناس اداره شوشتر در طی نشستی با حضور رئیس مرکز تحقیقات آب و محیط زیست دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر، دکتر احسان دیکوند  و دکتر سلیمانی  از بخش های مختلف مرکز بازدید بعمل آورند.

بهروز نجاتی ، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر ، با بیان این خبر افزود : ارتباط با مراکز علمی و پژوهشی و بهره مندی از نظرات علمی اساتید و پژوهشگران تاثیر بسزایی در رفع مشکلات  زیست محیطی شهرستان می تواند داشته باشد. مرکز تحقیقات آب و محیط زیست ، وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد شوشتر ، از جمله مراکز تحقیقات است که فعالیت‌های تحقیقاتی مبتنی بر نیاز شهرستان و استان، اجرای طرح‌های تحقیقاتی ملی، انجام تفاهم‌نامه با مراکز تحقیقاتی مشابه، توسعه تحقیقات و ایجاد فرصت‌های مطالعاتی برای دیگر دانشگاه‌ها را در سطح ملی و بین‌المللی در دستور کار خود دارد.

نجاتی برگزاری دوره های آموزشی، همایش ها و سمینار های علمی و تخصصی در زمینه محیط زیست، و ایجاد بانک اطلاعاتی از وضعیت آبی شهرستان، تشکیل کمیته تخصصی در زمینه چاره اندیشی برای آب شهری- مدیریت پسماند و سیستم فاضلاب شهری، تاسیس اتاق فکر و استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی مرکز را از مفاد تفاهم نامه بین مرکز و اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ذکر کرد.

در ادامه از سایت عملیاتی مرکز تحقیقات در جهت طراحی و ساخت پکیج های تصفیه فاضلاب توسط پژوهشگران مرکز بازدید به عمل آمد.   

 

 

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: چهار شنبه 18 مهر 1397     بازدید ها: 104     دسته: اخبار     
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه