| چهار شنبه 4 اردیبهشت 1398     
سفارشی سازی
   EN
 
 
    
  
 
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان :  به منظور پاسداشت روز جهانی تالاب ها، تعدادی از دانش آموزان و نوجوانان مدارس از پناهگاه حیات وحش ،تالاب و پهنه های آبی شهرستان آبادان بازدید و اهمیت و کارکرد تالابها و لزوم حفاظت و صیانت از این پهنه های آبی، برای آنان تبیین و تشریح گردید .

فتحی نیا گفت: دوم فوریه مصادف با 13 بهمن مصادف با روز جهانی تالاب‌ها است که هر سال مراسمی به مناسبت این روز جهانی و با هدف تاکید بر حفظ و نگهداری از این اکوسیستم‌های حیاتی و استفاده پایدار از آنها در سراسر جهان برگزار می‌شود و شعار امسال روز جهانی تالاب‌‌ها با عنوان "ما در مقابله با پیامدهای تغییر اقلیم ناتوان نیستیم" نامگذاری شده است که هدف از این نامگذاری، افزایش آگاهی و اطلاع رسانی به نسل‌های جوان و نیز تمام مردم دنیا با تاکید بر سلامت تالاب‌ها و ارزش‌های منحصر به فرد این اکوسیستم‌های طبیعی بر روی جوامع انسانی است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبادان بیان کرد: تالاب‌ها جزء اکوسیستم‌های طبیعی با تنوع زیستی بسیار بالا و کم‌نظیر روی این کره خاکی هستند.

فتحی نیا افزود: این محدوده تالابی، محل امنی برای حضور پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزیست و همه ساله در فصل مهاجرت پرندگان، تعداد زیادی از پرندگان مهاجر شامل فلامینگو، آبچیلیک ، حواصیل خاکستری، حواصیل سفید، خوتکا و اردک سرسبز و ... را در خود جای می‌دهد و نیز دارای برآمدگی‌های خشکی همراه با پوشش گیاهی مناسب برای تخمگذاری پرندگان است.

وي در پایان گفت: برگزاری کارگاه آموزشی در حاشیه آبگیرهای طبیعی و شناخت و آشنایی و افزایش آگاهی کودکان و نوجوانان با گونه های گیاهی و جانوری و اکوسیستم پهنه های آبی و کارکرد آنها ، نقش موثری در مسئولیت پذیری اجتماعی افراد در حفاظت از تالابها ایفا می نماید.

 

 

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: دوشنبه 15 بهمن 1397     بازدید ها: 40     دسته: اخبار     
 

 


اداره کل حفاظت  محیط زیست استان خوزستان
Departement Of Environment
   تماس با ما
   اهواز :بلوار گلستان نرسیده به پنج طبقه
        سازمان آب و برق-انتهای خیابان آذین  
       

    تلفن : 70-33737769
    فکس : 33737772
    سروش : khzdoe@
    ایمیل : info@khzdoe.ir
    

  قوانین و مقررات
  کارگروه ها و جلسات
  مقالات تخصصی
  اداره محیط زیست شهرستانها
  اخبار و رویدادها
  آخرین پروژه ها

  شکایات
  گالری تصاویر
  خدمات دولت الکترونیک
  آموزش و مشارکت های مردمی
  مناطق حفاظت شده
  مناطق شکار ممنوع

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه