چهار شنبه 30 مرداد 1398

 به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان خوزستان -جمعی  از دانش آموزان مدارس شهرستان از ایستگاه سنجش آلودگی هوایحفاظت محیط زیست آبادان بازدید کردند.

علی فتحی نیا رئیس اداره حفاظت محیط زیست خوزستان شهرستان آبادان در این خصوص گفت: دانش آموزان درایستگاه ثابت سنجش آلاینده های هوای آبادان حضور یافته و طی این بازدید که با توضیحات معاون اداره همراه بود، دانش آموزان با انواع آلاینده های هوا و نحوه عملکرد دستگاه های موجود در ایستگاه ازجمله دستگاه های سنجش Co، Nox، Pm10 ،Pm2/5 ، So2 و ... شاخص های آلودگی هوا و طبقه بندی آن  از نظر سلامت انسان آشنا شدند.

فتحی نیا با بیان این مطلب گفت: درشرایط کنونی ، عزم جدی و مشارکت جمعی و عمومی مردم برای کاهشآلودگی هوا بهترین خدمت به فرزندانمان و نسل آینده است، وی افزود: هوای پاک و سالم یک موهبت الهی و ازنیازهای اصلی انسان جهت ادامه حیات محسوب می شود که به شکرانه این نعمت گرانبها لازم است از هیچکوشش و تلاشی برای حفاظت از آن دریغ نکنیم0

وی نیا همچنین در پایان گفت : این بازدید، دانش آموزان را در درک مفاهیم محیط زیست، چالش های زیست محیطی و نحوه پایش آلاینده ها و نیز چگونگی و روش کنترل آلودگی ها یاری می نماید. 

 

 

 

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: سه شنبه 16 بهمن 1397     بازدید ها: 63     دسته: اخبار     
تا کنون نظری ثبت نشده
نام
متن نظر

کد امنیتی:
captcha
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه