چهار شنبه 30 مرداد 1398

 دبیر اول سفارت ژاپن در دیدار با مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان- دولت ژاپن آمادگی همکاری در بخش های محیط زیست در استان خوزستان را دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان- دبیر اول سفارت ژاپن با مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان دیدار کرد. در این دیدار تاکه شی کوموتو ، دبیر اول بخش سیاسی سفارت ژاپن  در ایران گفت: دولت ژاپن خواستار توسعه فعالیت ها در حوزه مختلف خصوصاً محیط زیست در ایران است.  به همین خاطر می خواهیم بدانیم در حوزه محیط زیست چه بخش هایی نیاز به مشارکت دارد.

 وی به سفر سفیر ژاپن در سال گذشته به استان خوزستان و شهرستان مسجدسلیمان اشاره داشت و گفت: با برخی از مشکلات زیست محیطی چون گرد و غبار که در سال های اخیر برای استان مشکل ساز شده آشنایی داریم.

 دبیر اول سفارت ژاپن به برخی از اقدامات زیست محیطی دولت ژاپن از جمله مشارکت در طرح احیای دریاچه ارومیه و پذیرش و آموزش ۳۰۰۰  نفر جهت آموزش هایی با موضوعات زیست محیطی در کشور ژاپن اشاره نمود و گفت: از لحاظ دولتی پیگیر خواهیم بود تا در حد توان در زمینه بهبود وضعیت زیست محیطی استان مشارکت داشته باشیم.

 احمدرضا لاهیجان زاده مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان نیز در این دیدار به برخی از توانایی های اقتصادی، کشاورزی و زیست محیطی استان اشاره نمود و گفت:  فرصت های مناسبی در استان وجود دارد و این استان یکی از مهمترین استان های کشور به لحاظ سرمایه گذاری می باشد.

 

 لاهیجان‌زاده از دبیر اول سفارت ژاپن خواست، با توجه به استثنا بودن فعالیت‌های محیط زیستی از تحریم‌ها گفت: دولت ژاپن می تواند در زمینه استفاده از انرژی های نو با جمهوری اسلامی ایران و خصوصاً در استان خوزستان مشارکت داشته باشد .

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان به مشکلات گرد و غبار در استان  اشاره نمود و خواستار بهره گیری از تجارب دولت ژاپن در مهار و مقابله با این پدیده شد.

 او ادامه داد: دولت ژاپن می‌تواند در زمینه آموزش موضوعات زیست محیطی در استان با پذیرش کارشناسان ایرانی جهت آموزش و یا  اعزام اساتید ژاپنی به ایران فعالیت داشته باشد .

لاهیجان زاده موضوع بازچرخانی آب در بخش صنعتی ، کشاورزی  و مدیریت پسماند در این حوزه ها اشاره نمود و گفت: این موارد  از مهمترین  موضوعات مهم زیست محیطی در استان هستند که دولت ژاپن می تواند در آن  مشارکت نماید .

او در بخش پایانی سخنان خود  به برخی از پروژه های زیست محیطی در استان خوزستان با مشارکت دولت ژاپن در زمینه ایستگاه‌های سنجش آلودگی ها اشاره نمود و خواستار تداوم این برنامه ها شد.

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: سه شنبه 16 بهمن 1397     بازدید ها: 85     دسته: اخبار     
تا کنون نظری ثبت نشده
نام
متن نظر

کد امنیتی:
captcha
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه