سه شنبه 29 مرداد 1398

 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان،  پنج بطانه سنجاب کشف شده از متخلفین در جنگل های بلوط استان رها سازی شد.

حسن آقا شیر محمدی فرمانده یگان حفاظت استان خوزستان با بیان این مطلب گفت: در پی گزارشات مردمی مبنی بر نگهداری و فروش گونه سنجاب ایرانی در یک مرکز عرضه و فروش پرنده در شهر اهواز  و مطابق هماهنگی ها صورت گرفته با دادستانی کلان شهر اهواز، در موعد مقرر به مرکز مذکور مراجعه و پنج فرد سنجاب، جمع آوری و بعد از معاینات پزشکی و اطمیان سلامتی آنها،  دریکی از  مناطق جنگلی استان که زیستگاه اصلی این گونه است، رهاسازی شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان افزود:  گونه سنجاب ایرانی از گونه های بومی استان خوزستان بوده و نقش مهمی در چرخه احیا و حفظ جنگل های بلوط دارد، این جانور سالانه با مخفی کردن دانه های بلوط در زیر خاک بعنوان ذخیره غذایی، موجب رویش نهال جدید در سال بعد می شود. ولی این گونه بومی، متاسفانه به منظور تجارت دم و نگهداری در قفس هر ساله توسط سوداگران حیات وحش به صورت غیر قانونی خرید و فروش می شود.

وی اشاره نمود، بر طبق قوانین هر گونه شکار و صید، زنده گیری، نگهداری، خرید و فروش این گون سنجاب ایرانی ممنوع و پیگیری قضایی دارد.

سنجاب

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: شنبه 07 اردیبهشت 1398     بازدید ها: 97     دسته: اخبار     
تا کنون نظری ثبت نشده
نام
متن نظر

کد امنیتی:
captcha
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه