چهار شنبه 27 شهریور 1398

 استاندار خوزستان در جلسه ستاد استانی مقابله با گرد و غبار- بارش ها نباید ما را از گرد و غبار غافل کند

 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان- جلسه ستاد مقابله با گرد و غبار استانی روز شنبه 4 خرداد ماه به ریاست استاندار خوزستان در محل استانداری تشکیل شد. در این جلسه غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان با بیان این مطلب گفت که تر سالی نباید ما را از  موضوع گرد و غبار کند.

وی هدف از تشکیل این جلسات را پیگیری اقدامات وکارهایی که باید انجام شود، بیان نمود.

وی گفت: سال گذشته، ۱۴ هزار هکتار کانون گرد و غبار، نهال کاری شده و نهال های کشت شده با احتساب نهال کاری سال های قبل  به بیش از ۳۰ هزار هکتار نهال کاری رسیده است.

 وی ادامه داد:  نگهداری نهال ها ، بوته کاری و مرطوب سازی  برنامه‌هایی است که در سال 98 ادامه خواهد شد.

استاندار  خوزستان گفت: تا پایان سال ۹۸ کانون فوق حاد شماره ۴ باید کاملاً مدیریت و مهار گردد و بعد از آن به سمت کانون های دیگر که حاد هستند  ولی فوق بحرانی نیستند برویم و برنامه مدیریت نیز در آنها اجرا شود و در خصوص تقسیم کار جهت توسعه نهال  کاری افزود: شهرداری موظف به کاشت نهال در  1100 هکتار کمربند سبز در غرب اهواز بوده که مقداری کارها عقب است که در این خصوص تذکرات لازم داده شد که باید با دقت بیشتر این برنامه‌‌ها پیش برده شود.

شریعتی در خصوص کار در حوزه منابع طبیعی گفت: خوشبختانه در این حوزه کارها به خوبی در حال انجام است  و باید مقداری از کارها عقب مانده جبران گردد.

 وی ادامه داد: 8 هزار هکتار امسال مالچ  بارشی و نهال کاری شده است.

شریعتی  با اشاره به سیل اخیر و مشکلاتی که در این حوزه وجود دارد گفت :دستگاه های مربوطه کارهای خود را با جدیت دنبال کردند و نگهداری این عرصه کشت شده مدیریت شد تا با بهترین نحو این کانون ها ‌مهار شود و امید است، استان خوزستان به استانی سبز تبدیل گردد.

 وی گفت: بارش های امسال کمک فراوانی به ما کرده و باید از آبی که در استان وجود دارد برای آبیاری تابستانه استفاده کنیم.

ارسال به دوستان



نام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: یک شنبه 05 خرداد 1398     بازدید ها: 64     دسته: اخبار     
تا کنون نظری ثبت نشده
نام
متن نظر

کد امنیتی:
captcha
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه