بررسی وضعیت زیست محیطی شادگان، آبادان و خرمشهر در بازدید مدیرکل محیط زیست خوزستان

بررسی وضعیت زیست  محیطی شادگان،  آبادان و خرمشهر در بازدید مدیرکل محیط زیست خوزستان
 مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان- رعایت حقوق مردم در حوزه محیط زیست، اصلی‌ترین وظیفه پرسنل محیط زیست استان خواهد بود.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان از  وضعیت زیست محیطی شهرستان‌های شادگان ، آبادان و خرمشهر بازدید کرد.
 محمد جواد اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در روز سه شنبه ۱۸ تیرماه از ادارات محیط زیست شهرستان های آبادان، شادگان و خرمشهر بازدید و با کارکنان این ادارات دیدار کرد. 
وی در نشست با مسئولین این شهرستان‌ها از آخرین فعالیت های انجام شده در حوزه محیط زیست شهرستان آگاهی یافت .
اشرفی در دیدار با کارشناسان و محیط بانان ضمن تاکید بر کار و تلاش صادقانه گفت:مسئولیت  ما حفاظت از محیط زیست استان است و نباید محدودیت ها ما را از  وظایف اصلی مان دور کند و باید کمبود نیرو را با تلاش مضاعف جبران نماییم و هر جا که نیاز باشد با هدایت و مدیریت روسای ادارات تابعه در شهرستان‌ها  برای حل مشکل وارد عمل شویم .
 وی با تاکید بر استفاده از تجربیات محیط بانان در حوزه حفاظت و حراست مناطق تحت مدیریت ،  از روسا خواست تا از دیدگاه آنان برای بهبود وضعیت محیط زیست بهره گیری شود.
 اشرفی با تاکید بر موضوع مدیریت پسماند شهری، یکی از وظایف اصلی  را ساماندهی  پسماندهای شهری عنوان نمود وگفت: باید با کمک  شهرداری‌ها و مسئولین  برای بهبود وضعیت مشکلات پسماندها تلاش شود و در صورت عدم رعایت قانون یا  اقدامات قابل قبول از اهرم های قانونی استفاده شود و نباید وضعیت سلامت مردم در این حوزه نادیده گرفته شود.
 مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان در خصوص مشکلات معیشتی پرسنل خطاب به  کارشناسان ادارات محیط زیست گفت: تمام تلاش حوزه و مجموعه مدیریت استان برای رفع مشکلات معیشتی کارکنان خواهد بود و تلاش  در این حوزه  بیشتر از همه حوزه ها  خواهد بود، تا مطالبات و خواسته های به حق شما برآورده شود و این تا به نتیجه رسیدن این تلاش  ادامه خواهد داشت. 
وی ادامه داد :  نگاه ما به مجموعه محیط زیست یک نگاه بخشی نمی باشد، بلکه تمام ادارات و شهرستان‌ها از لحاظ انجام وظیفه در حوزه محیط زیست برای ما دارای اهمیت هستند و تلاش خواهیم  کرد  تا بر اساس تلاش و کوشش صورت گرفته از مزایای مناسبی برخوردار شوند .
در جریان این بازدید روسای ادارات محیط زیست شهرستان های آبادان، شادگان و خرمشهر ضمن گزارش وضعیت محیط زیست حوزه استحفاظی خود، در خصوص کمبود امکانات و تجهیزات مطالبی بیان نمودند .
مدیرکل حفاظت محیط زیست نیز قول مساعد داد تا  در حد توان برای رفع کمبودها  تلاش نماید.
 در این دیدار محیط‌بانان نیز در خصوص وضعیت، برنامه ها و کمبودها مطالبی  مطرح کردند که مهمترین این  مشکلات  درخصوص تغییر وضعیت استخدامی و تامین تجهیزات بود.
 لازم به ذکر است، در  این روز مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان از تالاب بین المللی شادگان، مرکز بازدیدکنندگان تالاب بین المللی شادگان در  روستای  صراخیه  و مرکز بازدیدکنندگان در حال تعمیر که در آبادان قرار دارد،  بازدید کرد.