سه شنبه 29 مرداد 1398

 به گزارش روابط عمومي اداره کل حفاظت محيط زيست خوزستان، روز جمعه 18/5/98 در راستای اجرای مصوبات همایش یکروزه صد روز با رودخانه دز گروهی از اعضای سمن های زیست محیطی شهرستان دزفول با همراهی محیط بانان اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول مبادرت به پاکسازی پسماندهای رها شده در رودخانه دز نمودند.

مصطفی استاد چینی گر رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول در این خصوص گفت: « رودخانه دز شریان حیاتی شمال خوزستان است و شهرت این رودخانه بیشتر به آب زلال و تمیز آن است که در گرمای سوزان تابستان جاذبه ای منحصر به فرد برای گردشگران محسوب می شود».

وی همچنین گفت: «تشکل های مردم نهاد زیست محیطی نقش موثری در حفظ رودخانه دز داشته و ضروری است همگان بویژه گردشگران در هنگام استفاده از رودخانه دز اصول مراقبت از آن بویژه عدم رهاسازی پسماندها در رودخانه را رعایت نمایند».

قابل ذکر است این پاکسازی توسط هیأت قایقرانی شهرستان دزفول و با همکاری اداره حفاظت محیط زیست و گروه های مردم نهاد زیست محیطی این شهرستان با استفاده از قایق های تورینگ، موتوری، پدالی و جت اسکی بر روی آب دریاچه سد تنظیمی علی کله جهت پاکسازی زباله های رها شده در رودخانه دز انجام گرفت. 

 

 

 

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: سه شنبه 22 مرداد 1398     بازدید ها: 24     دسته: اخبار     
تا کنون نظری ثبت نشده
نام
متن نظر

کد امنیتی:
captcha
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه