در شش ماهه اول سال ۹۸ تعداد 412 متخلف شکار و صید در استان خوزستان دستگیر شدند

  مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان عملکرد بخش یگان محیط زیست استان را در شش ماهه اول تشریح کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، محمد جواد اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در تشریح عملکرد شش ماهه اول  سال ۹۸ حوزه یگان  محیط زیست استان گفت: در ۶ ماهه اول سال جاری یگان حفاظت محیط زیست خوزستان موفق به دستگیری ۴۱۲ متخلف شکار و صید در سطح استان شده است.

وی ادامه داد: تعداد کل تخلفات در این مدت در حوزه یگان ۲۲۷ مورد بوده که نسبت به سال گذشته نزدیک به ۲۰ درصد کاهش داشته است.

 اشرفی افزود: در این مدت ۴۷ قبضه اسلحه کشف شده که از این تعداد 7 قبضه  غیرمجاز و تعداد ۴۲۹ مورد ادوات و وسایل شکار و صید نیز از متخلفین نیز کشف و ضبط گردید.

 وی ادامه داد: در این مدت ۴۵۳ مورد آتش‌سوزی توسط نیروهای یگان استان  در سطح استان مهار شده است و در این مدت همچنین 3 مورد زندگی پستانداران و ۴۰ مورد زندگی پرندگان توسط این نیروها انجام شده که حیوانات و پرندگان در در زیستگاه اصلی خود در سطح استان  رهاسازی شدند.

 مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: در این مدت صید غیرمجاز ماهی با 5603 قطعه و پرندگان 412 قطعه و پستانداران ۱۱ قطعه به ترتیب بیشترین و کمترین نوع تخلف زیست محیطی در سطح استان است و در همین زمینه 219 پرونده تشکیل که ۱۱ پرونده مختومه و ۲۰۸ پرونده نیز در جریان می باشد.