دستگیری دو متخلف شکار و صید با بیش از ۴۲ قطعه پرنده حمایت شده دراج در خوزستان

 مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان، متخلفین شکار پرنده حمایت شده دراج در شهرستان کارون دستگیر شدند

 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان- دو متخلف شکار پرنده حمایت شده دراج در خوزستان دستگیر شدند.

 محمد جواد اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با بیان این مطلب گفت: با مشارکت در روز جمعه 3 آبان ماه  همیاران محیط زیست در استان و تلاش محیط بانان اداره محیط زیست شهرستان های کارون و اهواز دو متخلف شکار و صید که اقدام به شکار ۴۲ قطعه پرنده حمایت شده نموده بودند ،در محدوده یکی از کشت و صنعت ها در اهواز دستگیر شدند .

وی ادامه داد: از این متخلفین یک قبضه سلاح شکاری و 42  لاشه پرنده کشف و ضبط گردید و متخلفین نیز  پس از  تشکیل پرونده در اختیار مراجع قضایی قرار خواهند گرفتند.

او ادامه داد: با توجه به اینکه دراج از پرندگان حمایت شده استان و شکار ممنوع می‌باشد، از دوستداران محیط زیست می خواهیم  تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف موارد را به نزدیکترین اداره حفاظت محیط زیست  اطلاعات دهند.

اشرفی گونه‌های حمایت شده را میراث ملی و استان برای همه مردم  دانست و خواستار مشارکت همه در حفاظت از این گونه های با ارزش شد.

 لازم به ذکر است که برابر قانون شکار و صید ،برای شکار این پرنده  حمایت شده مبلغ ۲ میلیون ریال جریمه تعیین شده است.

درّاج به خانواده قرقاول ها تعلق دارد. پرندگانی خشکی زی که پاهایی فاقد پر، بال های کوتاه و گرد، پروازی سنگین، مستقیم و پر سر و صدا دارند. منقار در این پرندگان کوتاه و سخت است و نیم نوک بالایی بلندتر است. پرندگان این خانواده شامل سیاه خروس، تیهو، کبک دری، کبک، جیرفتی، کبک چیل، قرقاول و دراج هستند. در این میان، قرقاول از پرندگان بزرگ و بلدرچین از پرندگان کوچک محسوب می شوند.