آغاز دوره کارگاه های آموزش محیط زیست ویژه مدیران و مربیان پیش دبستانی مهدکودک بهزیستی در اهواز

رئیس اداره محیط زیست اهواز گفت- با توجه به تعداد بالای مهدکودک های حوزه اهواز و جامعه هدف بالای ۶۵۰ نفری مدیران ومربیان تلاشگر مهدکودک های اهواز، این کارگاه آموزشی پس از برنامه ریزی در چند مرحله اجرا خواهد شد .

به گزارش روابط عمومي اداره كل حفاظت محيط زيست خوزستان- دو کارگاه آموزش پیش دبستانی ویژه مدیران ومربیان مهدکودک های  شهرستان اهواز در سالن انجمن های مهدکودک های استان خوزستان برگزار شد.

علی بنی عگبه رییس اداره حفاظت محیط زیست اهواز اظهار داشت: با توجه  به اهميت آموزش محيط زيست و ضرورت ارائه آموزش هاي زيست محيطي به كودكان پيش دبستاني و رویکرد سازمان محیط زیست کشور ،  پس از هماهنگی های لازم با اداره بهزیستی اهواز ،این کارگاه توسط كارشناس اداره محيط زيست اهواز در چند مرحله اجرا می شود.

  در ادامه سیده فاطمه مرعشی کارشناس برگزار کننده دوره  درخصوص این کارگاه عنوان کرد :  بسته های  آموزشي ویژه مربیان پیش دبستانی و والدین آنها شامل دو عنوان کتاب های کار و راهنمایی آموزش محیط زیست ویژه مربیان کودکان پیش دبستانی وکتاب مبانی آموزش محیط زیست و مشارکت خانواده ویژه مربیان و خانواده کودکان پیش دبستانی  و نحوه استفاده از كتاب و آموزش آنها به كودكان است که در این کارگاه تشريح و ارائه و در تکمیل كارگاه،  فيلم نمونه واحد كار خاك نمایش داده شد .

مرعشی اضافه کرد: با توجه به اهمیت ایجاد انگیزه کافی برای انتقال مفاهیم زیست محیطی و حس تعهد به محیط زیست در مربیان،  ضمن بکارگیری  مهارتهای ضروری  ایجاد انگیزه و علاقه در مخاطب در طول کلاس، زمانی به  پاسخگویی به سئوالات و ابهامات علمی اختصاص داده شد که با استقبال فراوان فراگیران مواجه شد.

وی در پایان افزود: سال‌هاي ابتدايي زندگي دانش آموزی هر شهروند دوره اي است كه ارزش‌ها، نگرش‌ها و مهارت‌هاي يك فرد شکل گرفته و پايه ريزي می شود که می تواند فرصتی طلایی و بسیار ارزشمند برای آموزش‌ زيست محيطي و پرورش نسلي آگاه، متعهد و دوستدار و مسئول در برابر محيط زيست باشد.