برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با کتاب کار و راهنمای آموزش محیط زیست ویژه مدیران و مربیان کودکان پیش دبستانی درآغاجاری

 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان ، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آغاجاری با همکاری اداره بهزیستی این شهرستان، اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان "آشنایی با کتاب کار و راهنمای آموزش محیط زیست ویژه مدیران و مربیان کودکان پیش دبستانی اداره بهزیستی شهرستان آغاجاری"، به منظور آشنایی و توانمندسازی مربیان در موضوع آموزش محیط زیست جهت نقش‌آفرینی مؤثر در حوزه کودکان که در طلایی‌ترین زمان آموزش و یادگیری قرار دارند، کرد. این کارگاه یک روزه با حضور مربیان پیش دبستانی اداره بهزیستی شهرستان آغاجاری به مدت 4 ساعت برگزار شد. 

عباس شهروئی سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آغاجاری ضمن تأکید بر مفاهیم محیط زیست و اهتمام بیشتر درباره آموزش کودکان برای آشنایی با مسائل زیست محیطی و بر ایجاد بستر رشد و بالندگی مؤثرتر کودکان قبل از ورود به مدرسه و آشناسازی آنان با فضاهای طبیعی به منظور افزایش انس و الفت بیشتر با تنوع زیستی موجود، هدف از تولید و انتشار دو عنوان کتاب را آموزش مربیان و خانواده کودکان پیش دبستانی دانست، تا بتوانند در آینده نسلی آگاه، مسئولیت‌پذیر و علاقمند به محیط زیست، تربیت کنند.

انتظار شرکت‌کنندگان از تشکیل کارگاه، تعریف محیط زیست و آشنایی با محیط زیست انسانی و محیط زیست طبیعی شناسایی چالش‌های زیست محیطی و دلایل چالش‌ها و  ارائه راهکارهای مناسب در مواجهه با این چالش ها  از جمله موضوعاتی بودند که از شرکت‌کنندگان در مورد آن‌ها نظرخواهی شد.

پس از جمع بندی نقاط مشترک آنان به این نتیجه رسیدند که قطعاً یکی از دلایل بحران‌های زیست محیطی حاضر در سطح شهرستان آغاجاری، کشور ایران، منطقه و حتی جهان، فقدان آگاهی لازم و ضعف فرهنگی در زمینه ارتباط شهروندان با محیط زیست است.