پایش مراکز خرید و فروش پرندگان و حیوانات در ایذه

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایذه گفت: کار پایش مراکز خرید و فروش پرندگان و حیوانات به منظور برخورد با متخلفان و سودجویان خرید و فروش گونه‌های حیات وحش در ایذه انجام شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان خوزستان، احمد امیری با اشاره به انجام کار پایش مراکز خرید و فروش پرندگان و حیوانات در ایذه اظهار کرد: یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایذه اقدام به پایش و ارائه آموزش‌های لازم به مراکز خرید و فروش پرنده و حیوانات وحشی و زینتی کرد.
وی افزود: با توجه به اینکه اخیرا مشاهده شد سودجویان و سودارگران طبیعت در مراکزی تحت عنوان پرنده فروشی اقدام به خرید و فروش جانواران وحشی می‌کنند؛ طی حکمی و با هماهنگی دادستان ایذه، یگان حفاظت محیط زیست ایذه نسبت به پایش این مراکز اقدام کرد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ایذه با بیان اینکه در این ماموریت توضیحات و تذکرات لازم به متولیان این مراکز ارائه داده شد تصریح کرد: در حین انجام کار پایش تعداد 2 قطعه گونه بلبل خرما که از پرندگان حیات وحش کشور است، ضبط و رهاسازی شد.
امیری ادامه داد: مطابق بند «ج» ماده 10 قانون شکار و صید، هرگونه حمل، عرضه، خرید و فروش جانوران وحشی زنده یا کشته یا اجزای آنها بدون کسب مجوزات لازم جرم تلقی خواهد شد و مرتکبین مطابق قانون مشمول مجازات می‌شوند.