حفاظت از محیط زیست بدون مشارکت جوامع محلی کار سختی است

  مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در بازدید از مناطق حفاظت شده شمال استان خوزستان- برای حفاظت بهتر محیط زیست  نیازمند همراهی جامعه محلی هستیم.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان- همزمان با آغاز هفته محیط زیست، مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با حضور در پاسگاه‌های شمالی  استان خوزستان با محیط‌بانان این مناطق دیدار و گفتگو کرد .
در این دیدار ها  محمد جواد اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست ضمن قدردانی از تلاش شبانه روزی محیط‌بانان در نشستی که تعدادی از محیط بانان و مسئولین مناطق و استان حضور داشتند ،گفت: یکی از وظایف اصلی محیط‌بانان حفاظت از مواهب الهی و گونه‌های شاخص گیاهی و جانوری مناطق تحت مدیریت است  و برای حفاظت و حراست بهتر باید در گسترش توسعه فرهنگ زیست محیطی در منطقه محل خود تلاش کنیم ؛چرا که بدون مشارکت جوامع محلی کار حفاظت و حراست از محیط زیست بسیار و سخت و ناپایدار خواهد بود.
 وی ادامه داد: ما باید به گونه‌ای عمل کنیم که علاوه بر حفاظت بر ضرورت آموزش و حفظ محیط زیست نیز برای جوامع محلی به خوبی نمایان گردد.
 مدیرکل حفاظت محیط زیست ادامه داد : محیط‌بانان باید در برخورد با متخلفین علاوه بر  قاطعیت بر ضرورت ارشادی و آگاهی بخشی نیز توجه نمایند و سعی کنند تا ضرورت حفاظت از محیط زیست را  آموزش دهند.
 اشرفی گفت: باید محیط‌بانان ما در کنار وظایف حراستی، جنبه‌های علمی کار  خود را نیز مدنظر قرار دهند و با انجام مطالعات در شناسایی گونه‌های گیاهی و جانوری محل خدمت خود از لحاظ علمی به عنوان یک محقق در منطقه عمل نمایند.
 وی در بخش دیگری از سخنان خود به ساماندهی ساختار محیط‌بانی ها اشاره کرد و گفت: پاسگاه‌های محیط‌بانی باید متناسب با منطقه و حفظ جایگاه محیطبانان  ارتقا یابد که بتوان هم در حفاظت از نیرو و هم حراست از منطقه بهتر عمل شود .
 در این دیدار که به مناسبت هفته محیط زیست برگزار شده بود، محیط‌بانان و مسئولین منطقه نیز گزارشی از عملکرد و اقدامات انجام شده ارائه نمودند و مشکلات و خواسته‌های خود را نیز بیان کردند.
 لازم به ذکر است، در این روز از پاسگاه‌های محیط‌بانی منطقه شکار ممنوع هفت تنان  و پاسگاه محیط بانی قلعه شاداب  بازدید به عمل آمد.