شغل محیط بانی یکی از مشاغل مهم و بسیار سخت در جامعه است

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در جمع محیط بانان منطقه حفاظت شده میشداغ روز ملی محیط بان را تبریک گفت.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان- در آستانه سالروز میلاد با سعادت امام رضا ( ع ) "ضامن آهو" و روز ملی محیط بان، محمد جواد اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان با حضور در منطقه حفاظت شده میش داغ روز محیط بان را به محیط بانان حاضر در این منطقه و استان تبریک گفت.
وی شغل محیط بانی را یکی از مشاغل مهم و بسیار سخت در جامعه دانست و گفت: ما که به‌ عنوان حافظان طبیعت در محیط زیست خدمت می کنیم، باید در کنترل صید و شکار در منطقه تلاش بیشتری داشته باشیم و برای انجام این وظیفه سنگین باید مدام در منطقه حضور داشته و با گشت‌های مستمر عرصه را برای شکارچیان مخرب  طبیعت تنگ و نا امن  گردانیم.
 او ادامه داد : ما به عنوان مجموعه محیط زیست با عشق و علاقه این مسئولیت را پذیرفتیم و اگر  عاشق طبیعت و شغلمان نباشیم نمی توانیم به درستی وظایف خود را انجام دهیم .
اشرفی در بخش دیگری از سخنان خود به وظایف مجموعه مدیریت در قبال محیط‌بانان  اشاره کرد و گفت: مجموعه مدیریت برای نگهداشت محیط زیست، همگام با محیط بانان تلاش می کند و علاوه بر این  وظایف دیگری در حمایت از محیط بانان در مقابل خطرات و همچنین پیگیری مسائل معیشتی و تامین تجهیزات برای انجام صحیح وظایف انجام می دهد .
همچنین ، در این دیدار سید عادل مولا معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان نیز ضمن تبریک این مناسبت راهکارهای لازم را برای حفاظت و حراست بهتر به محیط بانان ارائه نمود.
لازم بذکر است  سالروز میلاد با سعادت امام رضا ( ع ) ضامن آهو که به عنوان روز ملی محیط بان نامگذاری شده است و در این روز از تلاش‌های محیط‌بانان سراسر کشور تقدیر و تشکر می گردد.