مصدوم شدن سه نفر از محیط بانان خوزستان در درگیری با متخلفین شکار و صید غیرمجاز

 سه نفر از محیط بان خوزستان در درگیری با متخلفان صید غیرمجاز ماهی با برق در تالاب هورالظیم مصدوم شدند
 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان- سه نفر از مأموران یگان حفاظت محیط زیست خوزستان در درگیری با متخلفین صید با دستگاه الکترو شوکر برقی در تالاب هورالعظیم مصدوم شدند
 حسن آقا شیرمحمدی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خوزستان با بیان این مطلب گفت : شامگاه روز دوشنبه ۲۷ مرداد ماه نیروهای یگان حفاظت استان و شهرستان هویزه  در گشت و کنترل در مناطق تالابی هورالعظیم با سه بوت قایق که با استفاده از دستگاه های غیرمجاز الکترونیکی اقدام به صید غیرمجاز نموده بودند،برخورد کردند . متخلفین در این حادثه در کمین مامورین قرار گرفتند که با حمله به قایق و برخورد قایق متخلفین با قایق نیروهای محیط بان یکی از محیط بانان از ناحیه شکم و دو نفر دیگر بر اثر در گیری از ناحیه دست و پا مجروح شدند، که برای مداوا بلافاصله به بیمارستان نفت شهرستان سوسنگرد منتقل شدند.
آقاشیرمحمدی ادامه داد: در این درگیری ۵ نفر از متخلفین دستگیر شدند که از این متخلفین  تعداد ۴ دستگاه ژنراتور و ۴ دستگاه الکترونیکی کشف و ضبط شد .
 وی ادامه  ادامه داد: خوشبختانه حال عمومی محیط بانان مصدوم خوب است ، تنها یک نفر از محیط بان که از ناحیه شکم صدمه دیده هم اکنون در بیمارستان  بستری می باشد و دو نفر دیگر با توجه به شکستگی دست و آسیب از ناحیه پا مرخص شدند .
 فرمانده یگان محیط زیست استان افزود:  این برخورد در  تالاب هورالعظیم در منطقه نزدیک به صفر مرزی بوده و صیادان غیرمجاز با استفاده از دستگاه الکتروشوکر اقدام به صید غیرقانونی می‌نمودند.
 او ادامه داد: متخلفین برای بررسی و برخورد قانونی به مراجع قضایی شهرستان معرفی شدند و پرونده آنان در دست پیگیری است.