جمع آوری بیش از 80 متر تور پرنده گیری توسط یگان حفاظت محیط زیست هندیجان

 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان- بیش از 80 متر تور پرنده گیری توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان هندیجان جمع آوری شد.
مصطفی حق زاده رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان هندیجان در این خصوص گفت: در پی گشت و کنترل حوزه استحفاظی شهرستان هندیجان یگان حفاظت محیط زیست این اداره در مورخ 16/06/99 موفق به جمع آوری بیش از 80 متر تور پرنده گیری در سطح حوزه استحفاظی شدند .
حق زاده در ادامه گفت: هرساله با شروع فصل بازگیری و کوخه نشینی ، افراد متخلف از اوایل شهریور ماه اقدام به نصب تور بر روی درختان کرده که از این طریق پرندگانی چون کبوتر، قمری و یاکریم را زنده گیری می کنند و در فصل کوخه نشینی که در اوایل مهرماه شروع می شود از این پرندگان بعنوان طعمه جهت به دام انداختن پرندگان شکاری (مانند بحری، بالابان وعقاب و ...)که در این فصل به سواحل جنوبی ایران مهاجرت می کنند، استفاده می کنند.
وی افزود: فصل کوخه نشینی از اوایل مهرماه شروع و با اولین باران پاییزی به پایان میرسد و از تمام همشریان و دوستداران محیط زیست و حیات وحش درخواست می شود که در صورت مشاهده موارد کوخه نشینی و زنده گیری پرندگان ضمن اطلاع رسانی به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان هندیجان جهت حفظ تنوع زیستی این پرندگان با ارزش با محیط بانان همکاری و مشارکت داشته باشند.