بازشدن دریچه های کانال محیط زیست جهت تامین آب تالاب بین المللی شادگان

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان :رحیم مجدمی رییس اداره محیط  زیست شهرستان شادگان گفت : دریچه های کانال محیط زیست که توسط صیادان و شکارچیان غیر مجاز که به منظور خشکاندن قسمتی از تالاب جهت احداث کوخه بازگیری اقدام به این عمل نمودند با تلاش مامورین یگان محیط زیست شادگان بازگشایی شد .
مجدمی افزود: متاسفانه با توجه به شروع فصل مهاجرت پرندگان به تالاب بین المللی شادگان صیادان و شکارچیان غیر مجاز اقدام به بسته نمودن دریچه های خروجی کانال محیط زیست کردند.
وی خاطر نشان کرد : خوشبختانه با توجه با حضور و هوشیاری کامل یگان محیط زیست این شهرستان تمام دریچه های ورودی آب به تالاب بازشد.
مجدمی ادامه داد: متأسفانه تالاب شادگان از سوی افراد سودجو و متخلف که با روش‌های خلاف قانون اقدام به صیادی و شکار پرندگان شکاری گونه های نادر می‌نمایند مورد آسیب جدی قرار گرفته و با این روند ضمن از بین رفتن سایر موجودات زنده تالابی، باکاهش پرندگان و ماهی در تالاب مواجه خواهیم شد.
وی بیان کرد:  یگان حفاظت محیط زیست شادگان با تمام توان و با استفاده از تمام ظرفیت و قابلیت‌ ها و همچنین همکاری و اطلاع رسانی جوامع محلی و به یاری خدا عرصه تالاب را از این گونه افراد پاکسازی خواهد نمود.