تحویل سه راس آهو به محیط زیست خوزستان

 معاون محیط طبیعی اداره کل محیط زیست خوزستان - مطالعات ژنتیک آهوان برای شناسایی زیستگاه در حال انجام است.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان - سه راس آهو از یک منزل در اهواز کشف و تحویل اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان گردید.
سید عادل مولا معاون محیط زیست طبیعی با بیان این مطلب گفت: به دنبال تماس یکی از شهروندان اهوازی، یگان حفاظت محیط زیست شهرستان اهواز از این منازل ۳ راس آهو با جنسیت دو راس ماده و یک راس نر تحویل گرفتند.
 مولا ادامه داد: برای تعیین تکلیف با توجه به شرایط دست‌آموز بودن این آهوان که توان بازگشت به طبیعت را نداشتند و همچنین مشخص شدن زیستگاه این آهوان ، کار نمونه برداری ژنتیک ،خون ، بافت و سرگین آنها در حال بررسی است .
وی ادامه داد: خوشبختانه درخت ژنتیک گونه آهوی میشداغ تهیه شده و کد ژنتیک این گونه هم اکنون در این اداره کل موجود است و در صورت مطابقت این گونه بعد از انجام کارهای ویژه و توان بازگشت به طبیعت توسط اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان به طبیعت بازگردانده خواهد شد.
 او گفت: این آهوان هم اکنون در سلامت کامل بسر می برند و برای بازگشت به طبیعت باید حداقل  دو ماه دور از انسان و در شرایط طبیعی  نگهداری شوند تا توان بازگشت  و خلق و خوی وحشی خود را باز یابند. 
 مولا ادامه داد : احتمال اینکه این آهوان باردار باشند، زیاد است و اگر نسلی از آنها  ایجاد شود با شیوه نگهداری دوباره خلق و خوی طبیعی و وحشی خود را حفظ خواهند نمود. 
 وی ادامه داد: برای شناسایی ژنتیک کارشناسان اداره کل با اساتید دانشگاه چمران دانشگاه شهید چمران و حتی تماس کارشناسی با محققان  خارجی برای شناسایی ژنتیک و زیستگاه طبیعی در حال انجام  است. وی دلیل مشخص شدن ژنتیک را جلوگیری از اختلال ژنتیک آهوان با سایر گونه های  موجود در منطقه عنوان نمود.
 معاون محیط زیست طبیعی ضمن قدردانی از از فعالان و دوستداران طبیعت گفت : امروز شاهد این هستیم که افرادی داوطلبانه گونه‌های حیات وحش که در اختیار دارند را جهت بازگشت به طبیعت به اداره کل حفاظت محیط زیست تحویل می دهند و این امر باید گسترش یابد چرا که جایگاه حیات وحش در طبیعت است.
لازم به ذکر است ، وضعیت جسمانی گونه‌ها  خوب است و در شرایط قرنطینه در یکی از زیستگاه های طبیعی نگهداری می‌شوند.