رئیس اداره حفاظت محیط زیست شوشتر از آغاز دوره جدید بهره‌برداری از کارخانه شکر کشت و صنعت امام خمینی (ره) با برداشت سبز خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان _ برداشت نیشکر از سطح ۱۰۱۴۶ هکتار  از مزارع کشت و صنعت امام خمینی(ره) شهرستان شوشتر آغاز شد.
مدیرعامل کشت و صنعت امام خمینی(ره) شوشتر از پیش‌بینی تولید ۱۰۰ هزار تن شکر در این شرکت تولیدی خبر داد و گفت: این مقدار شکر با برداشت ۹۰۰ هزارتن نیشکر از سطح ۱۰۱۴۶ هکتار صورت خواهد گرفت.
محمدرضا عصاره نژاد بیان داشت:  توانستيم با همت همه همكاران، بيش از ۱۰۱۴۶ هکتار از اراضي آماده برداشت نيشكر هستند كه اميدواريم به فضل خداوند متعال در سال جهش توليد شاهد افزايش خوبي در زمينه استحصال شكر نسبت به سال گذشته كه توليد شكر حدود ۵۸ هزارتن بوده، امسال به ظرفيت اسمي كارخانه كه همان ۱۰۰ هزارتن است برسيم.
عصاره نژاد در حاشیه آغاز به کار تولید شکر در کشت و صنعت امام خمینی(ره) شهرستان شوشتر اظهار داشت: حدود ۳۵ درصد از برداشت محصول نيشكر امسال بصورت سبز برداشت مي شود و درصدد هستيم كه در سال هاي آتي اين مقدار به تدريج افزايش پيدا كرده و در نهايت بتوانيم به سمت برداشت كاملاً سبز حركت نمائيم و گام هاي مفيدي در جهت حفظ محيط زيست برداريم. 
شرکت کشت و صنعت نیشکر امام خمینی از جمله واحدهای هفتگانه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی بوده که در ۳۰ کیلومتری جنوب شوشتر واقع شده است.
ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
0

تاریخ: دوشنبه 28 مهر 1399     بازدید ها: 55     دسته: اخبار     
تا کنون نظری ثبت نشده
نام
نظر شما

captcha
طراحی و پیاده سازی: راد وب