مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان- وضعیت سگ های بدون صاحب  در شهر اهواز ساماندهی می شود.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان- وضعیت سگ های بدون صاحب  با مشارکت محیط زیست ، شهرداری و  سازمان های مردم نهاد ساماندهی خواهد شد.
محمد جواد اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: با توجه به تصمیمات کار گروه سلامت غذایی استان و موافقت استاندار مقرر گردید تا ۵ هکتار اراضی در شهر اهواز  بصورت پایلوت برای ساماندهی سگ‌های بدون صاحب اختصاص یابد. 
 وی ادامه داد : امروزه یکی از مشکلات و معضلات شهری را وجود حیوانات خصوصاً سگ های بلاصاحب در سطح شهر می باشد و ساماندهی وضعیت سگ‌های ولگرد یکی از معضلات شهری بوده ؛ چرا که برای  نگهداری این حیوانات مکان مناسبی دیده نشده است  و روش های کنترل جمعیت آنها نیز از دغدغه دوستداران محیط زیست بوده است. چرا که در برخی موارد از روش های غیر اخلاقی در کنترل جمعیت آنها باعث ایجاد حساسیت و بد رفتاری با حیوانات شده است .
به منظور حل این مشکل، محیط زیست استان در نظر دارد با مشارکت شهرداری اهواز و سازمان های مردم نهاد محیط زیستی در منطقه پارک شهروند ۵ هکتار از اراضی به این موضوع اختصاص یابد.
 وی هدف از ایجاد این مرکز را جمع‌آوری تعداد زیادی از سگ های بدون صاحب از سطح شهر اهواز ، تامین محلی مناسب برای نگهداری این حیوانات ،جلوگیری از انتقال بیماری و کمک به بهداشت شهری و کاهش دغدغه های دوستداران محیط زیست اهواز  عنوان نمود .
اشرفی از فعالان و دوستداران محیط زیست اهواز خواست تا برنامه و پیشنهادات خود را درخصوص چگونگی راه اندازی و نگهداری این مرکز به اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان اعلام نمایند.
ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
0

تاریخ: چهار شنبه 07 آبان 1399     بازدید ها: 24     دسته: اخبار     
تا کنون نظری ثبت نشده
نام
نظر شما

captcha
طراحی و پیاده سازی: راد وب