بازدید از طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید مناطق نفتخیز جنوب در امیدیه

 رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان امیدیه، از اجرای برنامه بازدید و نظارت زیست محیطی بر طرح‌های نگهداشت و افزایش تولید مناطق نفتخیز جنوب در حوزه شهرستان امیدیه موسوم به پروژه رامشیر خبر داد.   
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان- علی معماری گفت: پروژه نگهداشت و افزایش میدان رامشیر یکی از طرح‌های مشمول ارزیابی زیست محیطی در حال ساخت در حوزه شهرستان‌های امیدیه و رامشیر بوده که در دو مقیاس سطح‌الارضی و تحت‌الارضی به فعالیت می‌پردازد. 
وی ادامه داد: بدون تردید مطالعات ارزیابی آثار زیست‌محیطی ابزار مدیریتی برای حصول اطمینان از اجرای مناسب پروژه‌ها بوده که در آن جنبه‌ها و پیامدهای زیست محیطی ناشی از فعالیت پروژه‌ها بر محیط زیست، پیش‌بینی و مدیریت می‌شود تا تداوم حیات به مخاطره نیفتد. لذا این اداره بر حسب وظیفه نظارتی و با توجه به دستورالعمل‌های تخصصی مطالعات ارزیابی پیامدهای زیست محیطی اقدام به بازدیدهای میدانی از محل فعالیت تحت‌الارضی پروژه در موقعیت چاه‌های شماره ۸ و ۲۸ رامشیر نمود و بر رعایت توصیه‌های زیست محیطی سازمان و اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، بویژه در بخش مدیریت پسماندها و کنده‌های حفاری و کنترل پساب، الزام و تأکید کرد. 
لازم بذکر است، در حاشیه این بازدید جلسه‌ای به منظور پیگیری مشکلات زیست محیطی پروژه و تسریع در اجرای تعهدات زیست محیطی طرح با حضور رئیس بخش حفاظت محیط زیست مناطق نفتخیز جنوب، مسئول محیط زیست شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری، مسئول بهره‌برداری واحد رامشیر و نماینده HSE طرح تحت الارضی پروژه نگهداشت و افزایش تولید میدان رامشیر، برگزار گردید.