دیدار مدیرکل محیط زیست با فرمانده نیروی انتظامی خوزستان

  مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان- در حوزه حفاظت از محیط زیست به مشارکت نیروی انتظامی نیاز داریم
 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان- مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان روز شنبه اول آذرماه با فرمانده نیروی انتظامی استان دیدار کرد. در جریان این دیدار محمد جواد اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان ضمن قدردانی از تلاش شبانه‌روزی مجموعه نیروی انتظامی استان خواستار مشارکت و همکاری بیشتر در حفاظت از محیط زیست استان شد.
 وی گفت: با توجه به فصل مهاجرت پرندگان به استان و افزایش شکار و صید که باعث آسیب به حیات وحش و محیط زیست شده، عده ای افراد سودجو با روش‌های غیر انسانی اقدام به شکار  نموده و این پرندگان را در سطح بازار های استان عرضه می کنند و از فرمانده نیروی انتظامی خواست تا با توجه به محدودیت نیروی یگان حفاظت محیط زیست در برخورد با این گونه تخلفات ، با مجموعه یگان حفاظت محیط زیست  مشارکت بیشتری داشته باشند.
او ادامه داد: محیط زیست متعلق به همه مردم است و حفاظت از آن نیازمند مشارکت همگانی است که باید همه برای حفاظت از آن تلاش کنیم.
 اشرفی در بخش دیگری از سخنان خود از فرمانده نیروی انتظامی خواست تا در ارتباط بیشتر نیروهای مستقر در بازرسی‌ها و ورودی‌های شهرها ، تخلفات و حمله به پرندگان ، ماهیان و حیات وحش را به نزدیکترین اداره محیط زیست گزارش دهند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست در این دیدار به پیگیری موضوع مجروحیت محیط بان جانباز سید امین هادی پور پرداخت و از فرمانده نیروی انتظامی خواستار تسریع در پیگیری جهت مشخص شدن همه ضاربان این محیط‌بان شد.
 در این دیدار سید محمد اکبری صالحی فرمانده نیروی انتظامی استان نیز ضمن تاکید بر حفاظت از محیط زیست گفت: ما در زمینه برخورد با متخلفین شکار و صید در کنار محیط‌بانان خواهیم بود و برای این موضوع دستورات لازم  به پلیس پیشگیری صادر شده است تا در تخلفات زیست‌محیطی و حتی موارد فروش پرندگان در سطح شهر با کمک محیط بانان برخورد لازم با متخلفین  صورت گیرد.
 وی در خصوص موضوع مجروحیت سید امین هادی پور گفت: این پرونده همچنان در حال پیگیری است و با دستگیری تمام عوامل این حادثه به مراجع قضایی استان معرفی خواهند. شد.