کشف پرنده حمایت شده دراج با ورود به منزل متهم

 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان - محمد الوندی رییس اداره پارک ملی کرخه گفت: پس از انتشار فیلمی از زنده گیری پرنده حمایت شده دراج در فضای مجازی و نگهداری غیر مجاز در منزل شخصی، مامورین یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی کرخه در روز دوشنبه مورخ 24 آذرماه با تحقیقات و کار اطلاعاتی محل دقیق پرنده ها را کشف و سپس با مکاتبات اداری نسبت به اخذ مجوز ورود به منزل اقدام گردید که با همکاری دادگاه عمومی بخش شاوور و همراهی کلانتری شاوور در کمترین زمان با ورود به محل اختفای پرندگان تعداد ۵ قطعه پرنده حمایت شده دراج و ۳ قطعه پرنده تیهو و لاشه یک قطعه چکاوک کشف و ضبط  و متهم تحویل مقام قضایی گردید.
الوندی ادامه داد: اداره پارک ملی کرخه ضمن قدردانی از دادگاه و کلانتری بخش شاوور از شهروندان تقاضا دارد موارد مشابه را به ادارات حفاظت محیط اطلاع دهند . همچنین توصیه می شود از صید، حمل و خرید وفروش و نگهداری هر گونه حیوانات وحشی خوداری کنند.
مامورین اجرایی یگان پارک ملی کرخه همچنین در پی گزارشاتی مبنی بر شکار غیر مجاز پرنده در حوزه بخش فتح المبین موفق به دستگیری متخلف شکار پرندگان شدند و لاشه دو قطعه پرنده حمایت شده دراج به همراه یک قطعه پرنده تیهو و یک قطعه پرنده چنگر نوک سرخ کشف و ضبط گردید. 
ضرر و زیان قابل وصول برای هر قطعه پرنده دراج  ۶ میلیون ریال و هر قطعه تیهو و چنگر نوک سرخ ۳ میلیون ریال می باشد.