دستگیری متخلفین شکار غیر مجاز توسط یگان پارک ملی کرخه

 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان - محمد الوندی رییس اداره پارک ملی کرخه گفت: در پی گشت و پایش در حوزه استحفاظی شهرستان شوش، مامورین یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی کرخه در روز جمعه ۲۸ آذر ماه، سه گروه شکارچی غیر مجاز را حین شکار پرندگان دستگیر و ضمن جلوگیری از ادامه تخلف، کلیه ادوات آنان را توقیف نمودند.
الوندی ادامه داد: طی این عملیات که در نوبت صبح و عصر انجام شد ، چهار نفر متخلف شکار دستگیر و از آنان دو قبضه سلاح شکاری ساچمه زنی و یک قبضه سلاح بادی دوربین دار pcp به همراه لاشه یک قطعه پرنده حمایت شده دراج، ده قطعه قمری یاکریم و قمری خانگی و ۲۱ قطعه پرنده گنجشک کشف و ضبط گردید. همچنین گروهی از شکارچیان  قبل از حضور مامورین پرندگان شکار شده را مصرف کرده بودند که آثار و شواهد تخلف  آنان از جمله استخوان و پر پرندگان شکار شده تصویر برداری و مستند سازی شد تا متعاقبا به مراجع قضایی ارائه گردد.
وی افزود : هر گونه شکار و صید حیوانات وحشی بدون اخذ مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست ممنوع است و در سال جاری هیچ گونه پروانه شکاری از سوی سازمان صادر نشده است .متهمین وفق مواد ۱۰ و ۱۲قانون شکار وصید تحویل مقام قضایی خواهند شد.