زنگ خطر محیط زیست برای واحدهای صنعتی آلاینده شهرستان امیدیه بر اساس پایش‌های زیست محیطی

 رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان امیدیه، از انجام برنامه‌های سرکشی و نظارت ادواری بر صنایع این شهرستان، بررسی خوداظهاری صنایع و برخورد با واحدهای آلاینده بی‌ملاحظه نسبت به محیط زیست در شهرستان امیدیه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان- علی معماری با اعلام این خبر گفت: با توجه به این‌که نحوه فعالیت واحدهای صنعتی نقش بسیار موثری در انتشار و گسترش آلودگی‌های زیست محیطی دارد، از این رو نظارت بر عملکرد زیست محیطی این واحدها، تشخیص نوع آلودگی بر مبنای استانداردها و دستورالعمل‌های پایش زیست محیطی و برخورد با واحدهای آلاینده بی‌توجه به اخطارنامه‌های زیست محیطی، در اولویت برنامه‌های کاری این اداره قرار دارد.
معماری با بیان اینکه بخش عمده‌ای از واحدهای صنعتی شهرستان امیدیه واحدهای سنگ‌شکن هستند، اظهار داشت: بهره‌گیری از حوضچه‌هاي ترسيب جهت ته‌نشيني مواد معلق موجود در پساب خروجي آن واحدهای ماسه‌شور همواره مورد تأکید است. از این رو با واحدهای کانه‌آرایی و سنگ‌شکن‌هایی که فاقد سیستم کنترل آلودگی پساب هستند، برخورد قانونی صورت می‌گیرد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان امیدیه درباره آمار پایش‌های انجام شده از صنایع شهرستان امیدیه در فصل پائیز سال ۱۳۹۹، گفت: در این فصل تعداد ۱۱ واحد سنگ‌شکن، ۲ کارخانه آسفالت و کشتارگاه سنتی دام شهرداری امیدیه بازدید و پایش شدند و خود اظهاری مجموعه واحدهای شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری در حوزه شهرستان امیدیه بررسی شد. معماری تصریح کرد: واحدهای آلاینده پس از اتمام مهلت‌های قانونی اعطا شده، در لیست صنایع آلاینده این دوره از شهرستان امیدیه قرار گرفتند.