پاکسازی طبیعت زیبا و گردشگاه‌های طبیعی شهرستان امیدیه توسط تشکل‌های مردمی

 به گزارش روابط عمومي اداره کل حفاظت محيط زيست استان خوزستان- با مشارکت انجمن نسیم سبز طبیعت شهرستان امیدیه، انجمن دوستداران محیط زیست میانکوه و گروهی از علاقمندان به طبیعت و محیط زیست، طبیعت زیبای گردشگاه‌های شهرستان امیدیه، از وجود زباله پاکسازي شد.
علی معماری رئيس اداره محيط زيست شهرستان امیدیه در این باره گفت: حفظ پاكیزگی و طراوت محیط زیست نیاز به عزم همگانی دارد و همه باید در این موضوع احساس مسئولیت كنند. 
وی در ادامه بیان داشت: شوربختانه بی‌مهری به زمین، عادت ناپسند ما انسان‌ها شده و وقتی محیط زیست با پسماندها آلوده می‌شود، بدنبال آن انسان آرامش و سلامتی خود را از دست خواهد داد. بنابراین ناگزیر به فرهنگ‌سازی برای کاهش تولید پسماند، تفکیک، جمع‌آوری، حمل و مدیریت مطلوب پسماندها هستیم. 
معماری افزود: در این پویش مردمی، فعالان محیط زیست به پاکسازی گردشگاه‌های طبیعی در شهر امیدیه و شهر میانکوه پرداختند. این پویش با هدف اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست، پاکیزه نگهداشتن طبیعت و کاهش مصرف کیسه‌های پلاستیکی و استفاده از کیسه‌های پارچه‌ای، برگزار گردید.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان امیدیه اظهار امیدواری کرد: با توجه بیشتر به محیط زیست، حق استفاده از طبیعت تماشایی را به همگان هدیه دهیم.