دو حلقه بچه مار كوتوله سرسياه در طبیعت شادگان رها سازی شد

 به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان خوزستان :رحیم مجدمی رئیس اداره محیط زیست شهرستان شادگان اعلام کرد : دو حلقه بچه مار سر سیاه كوتوله  که توسط دوستدار طبیعت به این اداره تحویل داده شد بود ، پس از تایید سلامتی در طبیعت شادگان رها سازی شدند .
رئیس اداره محیط زیست شهرستان شادگان تصریح کرد : ماركوتوله سر سياه ماري غير سمي از خانواده مارهاي كوتوله است كه در كوهپايه كبيركوه در شمال استان خوزستان مشاهده و ثبت شده است.
مجدمی افزود: اين مار غير سمي تغذيه اش از بي مهرگان كوچك نظير انواع حشرات و بند پايان است كه حدود ۳۰ سانت طول و انداز يك خودكار قطر دارد.
مجدمی گفت: «مارها از خزندگان با ارزش هستند که نقش موثر و مفیدی در چرخه های غذایی و چرخه های اکولوژی طبیعت دارند و یکی از نقش های آن ها کنترل جوندگان و بیماری ها در طبیعت است. بنابراین لازم است انسان ها از کشتار این گونه های ارزشمند خودداری و در هنگام حضور در زیستگاه خزندگان بویژه مارها نکات ایمنی را رعایت نمایند».
شایان ذکر است ، بسیاری از موارد کشتار مارها توسط انسان بدون ایجاد مزاحت این جانوران صورت می گیرد و این در حالی است که بسیاری از گونه های مارها غیر سمی و فاقد زهر و سم می باشند.