برگزاری مراسم درختکاری به مناسبت هفته هوای پاک در بیمارستان شهدای هندیجان

  به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، مراسم درختکاری به مناسبت هفته هوای پاک و تقدیر و تشکر از کادر درمانی و پرسنل زحمتکش بیمارستان شهدای هندیجان با حضور جمعی از مسئولین ادارات و با همکاری انجمن سبز اندیشان خلیج فارس هندیجان، رئیس و کارکنان بیمارستان شهدا با رعایت پروتکل های بهداشتی در محوطه این بیمارستان برگزار گردید. 
مصطفی حق زاده رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان هندیجان در این خصوص گفت :" در گرامیداشت روز هوای پاک، از کادر درمانی و پرسنل زحمتکش بیمارستان شهدای شهرستان هندیجان تقدیر و تشکر را داریم و نقش پر رنگ و حیاتی کادر درمان را در مقابله با بیماری کرونا فراموش نخواهیم کرد،  همچنین در این روز به فرزندانمان یاد می‌دهیم که شکستن شاخه‌ ای از درختان مانند شکستن بال  فرشتگان است" .
وی در ادامه فواید درختکاری را بیان کرد و درخصوص اهمیت توسعه فضای سبز و محیط زیست در کاهش کنترل آلودگی هوا گفت: به مناسبت هفته هوای پاک با هدف ترویج فرهنگ کاشت درخت ، ۵۰ نهال درخت در محوطه ی بیمارستان کاشته شد.
حق زاده همچنین از فضای سبز بعنوان سرمایه ملی و امانت الهی یاد کرد که باید از این امانت به درستی حفاظت کرد و آن را به نسل های آتی تحویل دهیم .
حق زاده اضافه کرد: امسال شعار روز هوای پاک ۲۹ دی ماه (هوای پاک، تعهد مسئولان ، مشارکت مردم) تعیین شده است که نشان می‌دهد برای داشتن هوای پاک تعهد مسئولان و مشارکت مردم سهم اصلی در کاهش آلاینده‌ها را دارد.  چند سالی است  هوای ناسالم در کلانشهرها و شهرهای کوچک  برای ساکنین شهرها مشکلات ایجاد کرده است  که به همین منظور در تاریخ 1374/10/29 ستاد اجرایی کاهش آلودگی هوا تشکیل و این روز را به عنوان روز هوای پاک اعلام کردند.
در پایان مراسم حق زاده تشکر ویژه  از تمام پرسنل زحمت کش و کادر درمانی بیمارستان شهدا و مردمی که به طبیعت اهمیت می دهند را داشت.