گشت مشترک پایش آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در آبگـیرهای مناطق استحفاظی دشت آزادگـان

 سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشــت آزادگـان از اجرای فاز دوم گــشت مشترک طرح پایش آنفولانزای پرندگان در آبگیــرهای این شهرستان با همکاری اداره دامپزشکی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان، سیدمهدی نژاد حسینی با اشاره به اجرای طرح پایش آنفولانزای پرندگان در مورخ۹ بهمن ماه در آبگیرهای این شهرستان اظهار کرد: این طرح به صورت مشترک با اداره دامپزشکی شهرستان  در چندین نوبت و بصورت مستمر انجام و کار پایش پرندگان آبزی و کنار آبزی صورت گرفت.
وی افزود: این کار برای سومین بار در طول 3 ماه اخیر انجام و در آن پایش آنفولانزای فوق حاد پرندگان ساکن این آبگیرهاپایش شد.
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشـت آزادگـان اضافه کرد: در این بازدید هیچ مشکل و بیماری در پرندگان مشاهده نشد و با توجه به مشــاهده بیماری انفولانزای حاد پـــرندگان در پرندگان و طیور اهلی هیچ نوع گزارش و مشـــاهده ای از تلفات پرندگان وحشی مشاهده نشده و وضع ســلامت پرندگــان نیز  رضایت بخش بوده است.
نژادحسینی در پایان تاکید کرد: علاوه بر پایش پرندگان در آبگیرهای مختلف شهرستان به منظور پایش بیماری، گشت و کنترل پرسنل یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان و پاســگاه محیط بانی میشـــداغ نیز به صورت روزانه در حال انجام است.