مورد مشکوکی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در تالاب شادگان مشاهده نشد

 به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان خوزستان – رحیم مجدمی رئیس اداره محیط زیست شادگان از پایش بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در حیات وحش شهرستان خبر داد و گفت : مورد مشکوکی از شیوع این بیماری در حیات وحش تالاب شادگان گزارش نشده است.
مجدمی با بیان اینکه تاکنون موردی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در حیات وحش شادگان مشاهده نشده است، اظهار کرد: برای بررسی وضعیت پرندگان در تالاب شادگان، در این شهرستان‌ یک تیم مشترک با حضور کارشناسان دامپزشکی و محیط زیست، محدوده تالاب شادگان را از نظر جمعیت پرندگان به صورت هفته‌ای مورد پایش قرار می‌دهند.
وی افزود: بررسی پایش های این گروه‌ تاکنون هیچ موردی از مرگ و میر پرندگان و یا تغییر رفتار آنها در محدوده تالاب شادگان مشاهده نشده و این امر نشان می‌دهد که این زیستگاه‌ عاری از این نوع بیماری است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شادگان یادآور شد: در این راستا شبکه های دامپزشکی و اداره محیط زیست شهرستان با دریافت هرگونه گزارش تلفات غیر عادی نسبت به انجام بازدید و در صورت لزوم نمونه برداری اقدام می کنند.
مجدمی در پایان گفت: اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از سرایت این بیماری توسط شبکه دامپزشکی و اداره محیط زیست با همکاری مسئولان دستگاه‌های اجرایی ذیربط در دست انجام است.