برگزاری دوره آموزشی پیشگیری و اطفاء حریق مراتع و جنگل در مسجدسلیمان

 رئیس اداره حفاظت محیط زیست مسجدسلیمان از برگزاری دوره آموزشی پیشگیری و اطفاء حریق در مراتع و جنگل با حضور نیروهای محیط زیست، منابع طبیعی و پرسنل آتش نشانی شرکت بهره برداری نفت و گاز خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان- مصطفی یوسفی درخصوص بحث پیشگیری و اطفاء حریق بیان داشت: کشاورزان و باغداران از آتش زدن باقی مانده محصولات کشاورزی خصوصاً اراضی مجاور جنگل و مرتع خودداری کنند.
وی اضافه کرد: پیشگیری از آتش سوزی جنگلها و مراتع با مشارکت مردم امکان پذیر است، منابع طبیعی جزء بهترین شاخص های توسعه هر کشور می باشد و باید برای حفظ آن تمام تلاش و توان خود را به کار ببریم.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست مسجدسلیمان گفت: این دوره آموزشی بصورت صبح و عصر کلاس تئوری و عملی با مدرسی فرید غلامی رئیس اداره ایمنی نفت و گاز مسجدسلیمان برگزار گردید و مطالبی همچون نحوه اطفاء حریق، شناسایی انواع حریق، معرفی امکانات مورد نیاز، خطرات و راهکارهای لازم و... با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی در سالن آموزش نفت تدریس و نوبت عصر با حضور نیروهای محیط زیست، منابع طبیعی و پرسنل آتش نشانی نفت با انتخاب محل حادثه خیز سال های قبل نسبت به آموزش اطفاء حریق با وسائل از قبیل دمنده، آتش کوب و نحوه کار با آن، و آگاهی دادن از خطرات حریق و جانوران و خزندگان در مواقع حریق و رعایت دیگر نکات ایمنی لازم ارائه گردید
یوسفی با اشاره به فصل گرما، خشکسالی و مستعد بودن مناطق مختلف شهرستان برای ایجاد آتش سوزی، از مردم خواست ضمن خودداری از ایجاد آتش در مراتع اطراف روستا، این اداره را در امر پیشگیری و اطفاء حریق یاری نمایند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف محیط زیستی با شماره های ۰۶۱۴۳۲۶۳۳۸۴، ۰۶۱۴۳۲۶۰۱۶۱ و یا سامانه ۱۵۴۰  این اداره را مطلع کنند.