رییس اداره حفاظت محیط زیست مسجدسلیمان به دنبال تخلیه پساب آلوده توسط پتروشیمی مسجدسلیمان به محیط اطراف، از این واحد صنعتی به دلیل تهدید ع

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان-  مصطفی یوسفی رییس اداره حفاظت محیط زیست مسجدسلیمان گفت : این واحد صنعتی فاقد پروانه بهره برداری محیط زیستی است و تصفیه خانه این شرکت گنجایش حجمی پساب خروجی را ندارد. 
یوسفی ادامه داد: برای جلوگیری از تکرار این حوادث مشابه، تکمیل و در مدار قرار دادن سیستم‌های کنترل آلودگی فاضلاب صنعتی اقدامی ضروریست، بنابراین برای  تسریع در انجام این موارد از مراجع قضایی خواستار توقف فعالیت این واحد صنعتی تا تکمیل احداث تصفیه خانه صنعتی شده‌ایم.
وی با تاکید بر احداث حوضچه تبخیر برای دفع اصولی پساب در این پتروشیمی، گفت: متاسفانه این پروژه تنها ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تکمیل و راه اندازی این واحد برای جلوگیری از انتشار آلودگی شرکت بسیار ضروری است.
یوسفی افزود: حوادث مشابهی  در یک ماه گذشته رخ داده و تعدادی از دام‌های اهالی منطقه تلف شدند که علت مرگ این دام‌ها توسط دامپزشکی شهرستان مسجدسلیمان در حال بررسی است.
 وی اضافه کرد: از پساب‌های تخلیه شده در محیط نمونه برداری و در آزمایشگاه اداره کل محیط زیست استان آنالیز شده است و آلودگی پساب محرز شده است.
 بر اساس این گزارش،  مجتمع پتروشیمی مسجد سلیمان در شمال خوزستان با وسعت ۴۰۰ هکتار در جنوب سد گتوند و شمال غربی مسجد سلیمان در منطقه زیلایی قرار دارد و فاز اول این مجموعه با تولیدات ،اوره و  آمونیاک  در اردیبهشت ماه امسال به بهره برداری رسیده است.

تلف شدن دام‌های روستاهای اطراف پتروشیمی مسجدسلیمان در ماه‌های اخیر با اعتراض دامداران مواجه شده است. به گفته اهالی، دهم خرداد ماه ۵۴ راس دام در روستای سرتنگ مسجدسلیمان و بیش از یکصد دام در ۲۰ خرداد در روستای تلخاب به دلیل آلودگی ناشی از پساب این پتروشیمی تلف شده‌اند.