ضرورت توجه به اهمیت حفاظت از محیط زیست توسط صنایع

 
امام جمعه اهواز در همایش تجلیل از واحد های صنعتی و خدماتی سبز استان خوزستان، توجه و حفاظت از آب ،هوا وخاک امری مهم است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان- همایش تجلیل از واحد های صنعتی و خدماتی سبز استان خوزستان، روز سه شنبه ۸ تیر ماه در محل سالن اجتماعات هتل نیشکر اهواز برگزار شد .

در این مراسم حضرت آیت الله موسوی فرد امام جمعه شهر اهواز ضمن قدردانی از صنایعی که در راستای حفاظت از محیط زیست تلاش می کنند، لازمه زندگی را  محیط زیست سالم عنوان نمود و گفت : معیارهای مورد نیاز  برای یک محیط زیست خوب ؛  هوای پاک و جلوگیری از آلودگی آن ، آب سالم و  خاک است که خوشبختانه در استان خوزستان این سه مهم  وجود دارند.

وی در خصوص آب مناسب گفت: متاسفانه در این حوزه مدیریت خوبی دیده نشده ، در حالی که ما شاهد هستیم در بسیاری از کشورهای منطقه به خاطر نداشتن آب شیرین مجبور به شیرین سازی آب دریا هستند .
وی در بخش دیگری از سخنان خود به خشکسالی اشاره کرد و گفت: ما در سال جاری با بحران آب و تامین آن  برای بسیاری از روستاهای با تنش بی آبی روبرو هستیم و بسیاری از روستاها با تانکر آبرسانی می شوند.وی ضمن تقدیر از تلاش های مجموعه استان گفت: خوشبختانه نسبت به گذشته بسیاری از این روستاها آبرسانی شده است.
 امام جمعه اهواز در بخش دیگری از سخنان خود داشتن آب سالم را ضرورتی واجب برای همه دانست و گفت: از واجبات زندگی داشتن آب سالم است و باید همه برای سالم نگه داشتن آب تلاش کنیم و از همه مسئولین صنایع خواست تا در حفاظت از مواهب الهی و خصوصاً آب و خاک تلاش کنند و امروز که در این همایش از این صنایع ،بعنوان صنایع برتر در حوزه محیط زیست تقدیر می شود ، ابراز خرسندی کرد.
او از مسئولین خواست تا  در شهرهایی که در حاشیه خلیج فارس قرار دارند از سیستم های شیرین سازی آب دریا استفاده نمایند .