اولین کارگروه حفاظت از پارک ملی و منطقه حفاظت شده دز در سال 1400 برگزار گردید

 به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان- روز دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ اولین نشست حفاظت ، هم اندیشی و بررسی راهکارهای حفظ و احیای اکوسیستم پارک ملی و منطقه حفاظت شده دز با حضور معاونت عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول،بخشداران بخش چغامیش و بخش دار بخش مرکزی و با حضور انجمن‌ها و دهیاران شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.
در این کارگروه در خصوص معضلات زیست محیطی اعم از آتش سوزی ها، تخریب و تصرفات، قاچاق چوب،آلودگی پساب صنایع نیشکر هفت تپه و کاغذ پارس و همچنین برداشت غیر متعارف برخی شرکت ها از رودخانه دز و راهکارهای عملی مواجهه با این معضلات  بررسی و تبادل نظر گردید.
مجتبی سپهرفر ریس اداره پارک ملی دز در این خصوص بیان کرد : در چند ماهه اخیر بدلیل پایین آمدن سطح دبی سیال رودخانه دز  متاسفانه شاهد تلفات آبزیان در پایین دست رودخانه هستیم که با پیگیری های جدی مدیر کل محیط زیست استان مشکل حق آبه لازم رودخانه مرتفع گردید.
همچنین در خصوص ادوات لازم و ملزومات مواجهه با حریق های جنگلی نیز بحث و بررسی لازم صورت گرفت و بخشداری بخش چغامیش و انجمن‌ها اعلام آمادگی خود را نسبت به تهیه تجهیزات اطفاع حریق انفرادی اعلام نمودند.
در خصوص ایجاد صنعت گردشگری و معرفی پارک ملی دز به عنوان یکی از قطب‌های گردشی توریستی منطقه نیز تبادل نظر و راهکارهایی ارائه شد.