رهاسازی آب باعث کاهش چشمگیر تنش آبی در تالاب هورالعظیم خواهد شد

 
مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان در بازدید از تالاب هورالعظیم گفت :  رهاسازی مستمر آب باعث کاهش چشمگیر تنش آبی در تالاب هورالعظیم خواهد شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، محمد جواد اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خوزستان روز چهارشنبه ۳۰ تیرماه در بازدید از تالاب هورالعظیم و نهرهای منتهی به آن  گفت : با توجه به تنش آبی در ۲۰ روز گذشته که  در حوضه کرخه و تالاب هورالعظیم داشتیم ، تصمیمات خوبی در سطح استان برای رهاسازی آب از سد کرخه صورت گرفت و این رهاسازی باعث پر آب شدن انشعابات منتهی به  تالاب هورالعظیم و تالاب شد .
وی افزود : در  پایشی که  از  رودخانه های منتهی به تالاب هورالعظیم داشتیم خوشبختانه قسمت قابل توجهی از این نهرها پر آب هستند و آب با جریان  خوبی در حال ورود به تالاب است.
 او ابراز امیدواری کرد که ظرف چند روز آینده با رسیدن  آب رهاسازی  شده به تالاب هورالعظیم مشکلاتی که در برای جوامع محلی و کاهش اکسیژن برای زیستمندان آبی تالاب پیش‌آمده مرتفع گردد .
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خواستار  استمرار در رهاسازی آب و تامین حقابه  تالاب ها  خصوصاً برای ماه های بسیار گرم  مرداد و شهریور ماه که تنش آبی در این موقع از  سال در تالاب وجود دارد ، شد و با اجرای آن تنش آبی تالاب در این فصل‌ گرم سال به خوبی سپری شود.