برگزاری کارگروه حفاظت کیفی رودخانه دز در دزفول

 رضا قپانچی پور رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول از برگزاری کارگروه حفاظت کیفی رودخانه دز خبر داد
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان، اولین کارگروه حفاظت کیفی رودخانه دز در سال۱۴۰۰ با حضور کلیه دستگاه های متولی و نمایندگان انجمن های زیست محیطی و با ریاست معاونت عمرانی فرمانداری ویژه و دبیری اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول، برگزار گردید.
امیراحسانیان معاونت عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول در این کارگروه، به تدوین طرح دفع روان آبهای سطحی شهرستان با همکاری دانشگاه شهید چمران اهواز اشاره کرد و به همکاری و مشارکت کلیه دستگاه ها خصوصا" اداره آب و فاضلاب شهرستان به رفع مشکلات ورود فاضلاب به رودخانه دز تاکید نمود.
 رضا قپانچی پور رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول نیز ضمن ابراز خرسندی از برگزاری و اهمیت این کارگروه با بیان تفصیلی مصوبات کارگروه پیشین روند پیگیری و پاسخگویی ارگان ها و دستگاه های مرتبط را خواستار شد.
در ادامه به فراخور مصوبات جلسه پیشین هر یک از دستگاه ها، اقدامات محول شده، اقدامات اجرایی صورت گرفته و همچنین برنامه های پیش روی خود را در بحث حفاظت و پیشگیری از آلودگی و معضلات مربوطه رودخانه دز را عنوان نمودند.

تدوین طرح دفع آب‌های سطحی شهرهای دزفول/ ورود ۴۰ هزار مترمکعب فاضلاب به رود دز/ سد بختیاری آسیب جدی به سد دز می‌زند
احسانیان معاون عمرانی فرمانداری ویژه دزفول در کارگروه حفاظت از کیفیت آب گفت: طرح دفع آب‌های سطحی تمام شهرهای شهرستان دزفول تدوین و به استانداری خوزستان ارسال شده است.
سعادتی فر مدیر فاضلاب آبفا دزفول: ۴۰ هزار مترکعب فاضلاب روزانه به رود دز سرازیر می‌شود.
قپانچی پور رییس حفاظت محیط زیست دزفول: بی‌توجهی به ورود فاضلاب به رود دز مرگ این رود حیاتی را به دنبال خواهد داشت. 
محراب دوستدار محیط زیست با انتقاد از سدسازی در بالادست رودخانه دز گفت: سد بختیاری آسیب زیادی به سد دز خواهد زد همانطور که سد سیمره به سد کرخه آسیب وارد کرد و اکنون سه چهارم مخزن سد سیمره و یک چهارم مخزن سد کرخه پر است. 
زارعی مدیر جهاد کشاورزی دزفول: از ورود فاضلاب شهری و روستایی به زهکش‌های کشاورزی جلوگیری شود. دوین طرح دفع آب‌های سطحی شهرهای دزفول/ ورود ۴۰ هزار مترمکعب فاضلاب به رود دز/ سد بختیاری آسیب جدی به سد دز می‌زند