رهاسازی دو بهله دلیجه در طبیعت مسجدسلیمان

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان -۲ بهله دلیجه که وضعیت جسمانی مناسبی نداشتند توسط یکی از شهروندان به اداره حفاظت محیط زیست تحویل داده شدند که پس از نگهداری و تیمار در طبیعت این شهرستان رهاسازی شدند.
مصطفی یوسفی رئیس اداره حفاظت محیط زیست مسجدسلیمان گفت: 2 بهله دلیجه پس از تیمار یک ماهه توسط دوستدار محیط زیست مسجدسلیمانی و فراهم شدن شرایط بازگشت به طبیعت در منطقه حفاظت شده هفت شهیدان رهاسازی شدند. 
یوسفی افزود: پرنده شکاری دلیجه معمولاً برروی درخت لانه‌گذاری کرده و در اکثر مناطق ایران یافت می‌شود. دلیجه با پرهای قهوه ای و خال های تیره از پرندگان شکاری است که بال های نوک تیز و دم باریک این پرنده را در زمره شاهینیان قرار داده است.
رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان مسجدسلیمان از عموم مردم به ‌ویژه دوست‌داران طبیعت خواست با حمایت از حیات‌ وحش و تنوع زیستی منطقه از شکار گونه های جانوری به ‌خصوص پرندگان شکاری که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند خودداری کنند.
وی گفت: شهروندان می‌توانند تخلفات شکارچیان را به اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان گزارش کنند و در صورت مشاهده حیوانات آسیب‌دیده در محیط‌زیست موضوع را به اطلاع کارشناسان این اداره برسانند.