پیگیری وقوع آلودگی نفتی در منطقه حفاظت شده کرایی

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان- پیرو گزارش‌های واصله مبنی بر وقوع آلودگی نفتی در آب چشمه‌ای واقع در منطقه حفاظت شده کرایی در محدوده شهرستان هفتکل پرسنل اداره محیط زیست شهرستان جهت پیگیری موضوع به محل عزیمت نموده و بررسی‌های لازم صورت پذیرفت.
مسلم بُربُریان رییس اداره محیط زیست هفتکل در این باره گفت: با توجه به نفتخیز بودن محل حادثه و وقوع تاسیسات نفتی در آن محدوده تراوشات ماده سیاه رنگ نفتی از دیواره‌های نزدیک محل چشمه و اختلاط این مواد آلودگی شدیدی را در آب چشمه سبب شده که نظر به جاری بودن این آب و طی مسافت طولانی سرایت آلودگی به مناطق پایین دست هم دور از انتظار نیست.
بربریان افزود: اقلیم خشک منطقه و وجود اندک منابع آبی که نقشی اساسی در بقاء حیات وحش دارد اهمیت این منابع و البته حفظ و جلوگیری از تخریب آنها را بیش از پیش مشخص می‌کند.
بربریان همچنین عنوان نمود در این زمینه با شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مسجدسلیمان به عنوان متولی مدیریت منابع نفتی منطقه مکاتبه و ضمن درخواست ورود به موضوع ضرورت رفع اساسی مشکل درخواست گردید.
منطقه حفاظت شده کرایی با وسعتی حدود ۶۰ هزار هکتار و دارا بودن گونه شاخص و حفاظت شده قوچ و میش ارمنی در محدوده سه شهرستان شوشتر ، هفتکل و مسجدسلیمان و تحت مدیریت اداره حفاظت محیط زیست شوشتر قرار دارد که حدود ۱۳ هزار هکتار از آن در اراضی شهرستان هفتکل واقع است.