بررسی عشایر مستقر در منطقه حفاظت شده کرایی

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان- طی عملیات گشت و کنترل مناطق ، وضعیت استقرار عشایر در منطقه حفاظت شده کرایی در حوزه استحفاظی شهرستان هفتکل توسط یگان حفاظت اداره محیط زیست شهرستان بررسی گردید.
مسلم بُربُریان رییس اداره محیط زیست هفتکل در این خصوص اعلام نمود: هر ساله با شروع فصل سرما بخشی از عشایر واقع در استان چهارمحال و بختیاری جهت سپری کردن پاییز و زمستان ، قشلاق خود را در محدوده منطقه حفاظت شده کرایی و اراضی واقع در شهرستان هفتکل برپا کرده و از مراتع و چراگاه‌های موجود در این منطقه استفاده می‌نمایند.
بربریان افزود: برخی از این عشایر با دارا بودن دام مازاد بر پروانه چرا و تعلیف بیش از حد در منطقه کرایی موجبات تعارض بین خود و وحوش علفخوار به ویژه گونه حفاظت شده قوچ و میش ارمنی را فراهم نموده و حیات این جانداران را به مخاطره می‌اندازند.
بربریان ادامه داد :  علاوه بر موارد ذکر شده ، در سالهای اخیر گزارشات و شواهدی نیز مبنی بر شکار غیر مجاز توسط برخی از این عشایر و درگیری با محیط‌بانان نیز وصول و پیگیری گردیده است.
رییس اداره محیط زیست هفتکل گفت: در این راستا علاوه بر گشت و کنترل اراضی مختلف منطقه کرایی ، پروانه چرا و تعداد دام قانونی عشایر بررسی و در خصوص شکار غیر مجاز و تخریب محیط زیست راهکار و تذکرات لازم ارائه گردید.