کشف لاشه یک راس قوچ کوهی از شکارچیان غیر مجاز در هفتکل

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان- طی عملیات مشترک یگان حفاظت محیط زیست و نیروی انتظامی شهرستان هفتکل لاشه یک راس قوچ کوهی از شکارچیان غیر مجاز کشف و ضبط گردید.
مسلم بربریان رییس اداره حفاظت محیط زیست هفتکل با اعلام این خبر گفت: پیرو گزارش همیاران محیط زیست حوالی ساعت ۸ صبح روز جمعه ۸ بهمن ماه ۱۴۰۰ مبنی بر شکار غیر مجاز یک راس قوچ کوهی توسط گروهی از شکارچیان غیرمجاز در منطقه دشت گل واقع در ۳ کیلومتری محدوده شهر هفتکل و متعاقبا هماهنگی شیرمحمدی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان با اداره حفاظت محیط زیست و فرماندهی انتظامی شهرستان بلافاصله پرسنل محیط زیست هفتکل در معیت ماموران نیروی انتظامی به محل مذکور عزیمت نمودند که پس از حضور در محل دو نفر شکارچی به همراه لاشه یک راس قوچ کوهی دستگیر و چند نفر نیز متواری شدند.
بربریان افزود: عملیات تعقیب و گریز توسط نیروهای محیط زیست و انتظامی در مسافتی بسیار طولانی دنبال شد که طی آن شکارچیان موفق به فرار و فرامرزی محیط‌بان اداره هفتکل از ناحیه پا دچار مصدومیت گردید. نفرات دستگیر شده نیز به فرماندهی انتظامی شهرستان منتقل شدند.
وی ادامه داد: علاوه بر صورتجلسه حادثه مذکور و بازداشت دستگیر شدگان ، لاشه شکار به دستور قاضی جهت سیر مراحل قانونی ضبط گردیده و پیگیری‌ها جهت شناسایی افراد متواری ادامه دارد.
بربریان گفت: قوچ و میش کوهی موجود در منطقه از نوع ارمنی و گونه حفاظت شده‌ای به شمار می رود و جریمه شکار هر راس از آنها علاوه بر دارا بودن جنبه عمومی جرم ، حسب مصوبه شورای عالی حفاظت محیط زیست برای گونه نر ۲۵۰ میلیون ریال و برای گونه ماده ۷۵۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است.
بربریان در پایان از پرسنل شریف نیروی انتظامی بابت همکاری به موقع و مناسب در این زمینه تشکر نمود.