پاکسازی گردشگاه‌های طبیعی شهرستان امیدیه به مناسبت هفته محیط زیست

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان همزمان با گرامیداشت هفته محیط زیست، مناطق جنگلی و گردشگاه‌های طبیعی شهرستان امیدیه از زباله پاکسازی شد.
این مراسم با مشارکت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان امیدیه، واحد محیط زیست اداره HSE شرکت نفت و گاز آغاجاری، هیئت کوهنوردی باشگاه نفت امیدیه و دوستداران محیط زیست شهرستان‌های امیدیه، آغاجاری و شهر میانکوه برگزار شد.
علی معماری رئيس اداره محيط زيست شهرستان امیدیه در حاشیه این برنامه ضمن گرامیداشت هفته محیط زیست از حضور فعال دوستداران محیط زیست در این مراسم تقدیر کرد و گفت هفته محیط زیست فرصتی برای اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست، پاکیزه نگهداشتن طبیعت، کاهش مصرف کیسه‌های پلاستیکی و توجه بیشتر به موضوع حفاظت از زمین است.
وی با بیان اینکه امسال از سوی سازمان حفاظت محیط زیست شعار محیط زیست مردم پایه، هوشمند و فناورانه انتخاب شده است ادامه داد، ما امروز شاهد این هستیم که از گروه‌های مختلف دوستداران محیط زیست در این برنامه حضور پیدا کردند تا در یک اقدام عملی این محل را از پسماندها پاکسازی کنند.
رییس اداره حفاظت محیط زیست امیدیه اظهار کرد لازم است که اقدامات اساسی برای کاهش تمام احتمالات از دست رفتن طبیعت زیبا را انجام دهیم و تداوم این گونه برنامه‌ها در طول سال و به مناسبت‌های مختلف، یکی از راه‌های فرهنگ‌سازی و ترغیب مردم به مقوله حفاظت از محیط زیست است.