در اجرای پروژه های توسعه صنعتی در بندر امام ، رعایت الزامات محیط زیستی در اولویت است

 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استات خوزستان در نشست با مدیران مجموعه بنادر و دریانوردی بندر امام بر رعایت الزامات زیست محیطی در پروژه های صنعتی  منطقه تاکید کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان  خوزستان - روز سه شنبه ۱۴ تیر ماه در دیدار با مدیر کل بنادر و ایمنی دریانوردی بندر امام در زمینه مسائل  محیط زیستی منطقه بحث و گفتگو کردند
محمدجواد اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در این نشست گفت : نیاز به توسعه و ایجاد اشتغال نباید باعث آسیب به محیط زیست شود .

وی با اشاره به شعار امسال سازمان حفاظت محیط زیست و استفاده هوشمندانه مردم پایه و فناورانه گفت : رفاه مردم و حفظ محیط زیست با هم هستند و نباید رفاه باعث آسیب به محیط زیست شود و بالعکس ، بلکه با راهکارهای مناسب بتوانیم این دو را با هم داشته باشیم.
او ادامه داد : نگاه محیط زیست در استان بازدارنده نیست و باید از ظرفیت های استان برای توسعه کمک گرفت و میتوان با تمهیدات قانونی و ارزیابی دقیق محیط زیستی برای اجرای پروژه های توسعه ای باعث کاهش آسیب به منطقه شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان ، ملاک برای توسعه در منطقه را رعایت قانون دانست و گفت : براساس قانون ، توسعه و استحصال زمین در خوریات منطقه ممنوع می باشد و در مکان های غیر استحصالی باید بر اساس  تمهیدات لازم و قانونی عمل نمود و این کار نیازمند مطالعه دقیق ارزیابی محیط زیست می باشد.
بهروز آقایی مدیرکل اداره بنادر و ایمنی دریانوردی بندر امام نیز در این دیدار با اشاره به زمینه های همکاری بنادر و دریانوردی ، محیط زیست و کنوانسیون های مختلف مانند راپمی ؛ آب توازن کشتی ها و بحث کشتی های غرق شده ، گفت : این بنادر در برنامه های توسعه همیشه رعایت دستورالعمل زیست محیطی را مد نظر دارد.
وی گفت : هر چند توسعه با محیط زیست همیشه در چالش بوده و برای از بین بردن این چالش‌ها با افزایش الزامات زیست محیطی آن را کاهش دهیم.
او ادامه داد : این اداره آمادگی دارد تا تعهد های لازم را قبل از انجام هر پروژه توسعه ای انجام دهد.