اجرای ویژه برنامه آموزشی برای کودکان شوشتری به مناسبت روز بدون نایلکس

 
سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شوشتر از برگزاری ویژه برنامه آموزشی به مناسبت روز بدون نایلکس برای کودکان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شوشتر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی کل حفاظت محیط زیست خوزستان -مهدی زمانپور در خصوص این برنامه آموزشی گفت : در این برنامه که با همکاری این اداره و‌ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره دو شوشتر برگزار شد کارشناس این اداره با حضور در جمع کودکان حاضر در این مرکز و  ارائه نکات آموزشی در مورد پلاستیک و آثار زیانبار آنها در طبیعت، کودکان را با اهمیت کاهش مصرف پلاستیک ، کیسه ها و ظروف پلاستیکی یکبار مصرف آشنا کرد.

زمانپور در ادامه افزود: آموزش مفاهیم بازیافت ، اعداد بازیافت ، نحوه تفکیک پسماندها ، اجرای نمایش عروسکی توسط گروه نمایش کودکان با موضوع آلودگی های پلاستیکی برای پرندگان و پیوستن کودکان به کمپین درب بطری از مهمترین بخشهای این ویژه برنامه بود.

وی ضمن بیان اهمیت آموزش و جلب مشارکت کودکان در برنامه های زیست محیطی اظهار داشت : برای حفظ این مشارکت و استمرار فعالیتهای زیست محیطی تعدادی از کودکان و دانش آموزان عضو این کانون با دریافت لباس محیط یار به جمع حامیان محیط زیست پیوستند و مقرر شد تا این کودکان به عنوان حامی محیط زیست در شهر و اماکن عمومی و نیز آموزشگاه های خود نماینده آموزش و اجرای موضوعات محیط زیستی باشند.